Trwa ładowanie...
d1kbvqj

Koronawirus. Donald Tusk odwołuje spotkanie polityków z całej Europy

Donald Tusk poinformował, że odwołuje spotkanie liderów Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Liderzy ugrupowań tworzących EPL rozmawiać będą podczas telekonferencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Donald Tusk odwołuje spotkanie polityków z całej Europy
Koronawirus. Donald Tusk odwołuje spotkanie polityków z całej Europy (Getty Images, Fot: Jack Taylor)
d1kbvqj

"Pandemia ma charakter globalny, a wirus nie zna granic, dlatego nasza odpowiedź musi być skoordynowana" - napisał były premier i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk w mediach społecznościowych.

"To czas testów w wielu wymiarach. Jednym z najważniejszych jest test naszej solidarności. Musimy go zdać" - dodał szef EPL, załączając też pismo skierowane do polityków i przedstawicieli władz państw członkowskich Unii Europejskiej.

Szef EPL wyjaśnił, że podjął decyzję o odwołaniu spotkania liderów europejskiego ugrupowania, które zaplanowano na 25 marca. Politycy mieli przyjechać na nie do Brukseli. Donald Tusk poinformował, że w zamian zorganizowana zostanie telekonferencja.

d1kbvqj

Zobacz też: Sondaż prezydencki IBSP dla programu WP #Newsroom. Andrzej Duda triumfuje

Przeczytaj też: Koronawirus. Raport na żywo - najnowsze informacje

"Mam nadzieję, że uda się wam znaleźć wspólnie innymi liderami europejskimi sposób działania na czas pandemii, a - w dłuższej perspektywie - również na czas kryzysu, który w nieunikniony sposób ona spowoduje" - napisał Tusk.

d1kbvqj

Zaznaczył też, że ze względu na wyjątkowość sytuacji, konieczne jest wyjście poza rutynowe procedury i przyjęte wcześniej założenia.

Koronawirus. 200 tys. zachorowań na całym świecie

Na świecie w środę odnotowano już 200 tys. zachorowań na koronawirusa. Mimo podjętych działań, wprowadzenia ograniczeń i zamknięcia granic, COVID-19 nadal się rozprzestrzenia.

d1kbvqj

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1kbvqj

Podziel się opinią

Share

d1kbvqj

d1kbvqj
Więcej tematów