Trwa ładowanie...
d14233h

Koronawiarus. Niemcy wprowadzają nowe obostrzenia

Rosnąca liczba infekcji skłoniła niemieckie władze do wprowadzenia nowych obostrzeń. - Musimy to zatrzymać - stwierdziła kanclerz Niemiec Angela Merkel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Niemcy wprowadzają nowe obostrzenia
Koronawirus. Niemcy wprowadzają nowe obostrzenia (PAP, Fot: EPA, HAYOUNG JEON , POOL)
d14233h

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy krajów związkowych uzgodnili w środę, po ośmiu godzinach negocjacji, jednolite obostrzenia dla miast i regionów o dużej liczbie zakażeń koronawirusem.

Merkel wyraziła zaniepokojenie gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Niemczech.

- Musimy to zatrzymać. W przeciwnym razie nic dobrego z tego nie wyniknie - powiedziała kanclerz po naradzie z szefami rządów krajów związkowych RFN.

d14233h

- Jestem przekonana, że to, co teraz zrobimy, zdecyduje o tym, jak wyjdziemy z tej pandemii - podkreśliła Angela Merkel.

Nowe przepisy obejmują rozszerzenie wymogu noszenia maseczek, ograniczenie liczby gości na prywatnych uroczystościach, ograniczenia kontaktów w miejscach publicznych oraz ograniczenia działalności lokali gastronomicznych.

Koronawirus w Niemczech. Ograniczenia w kontaktach

Nowe ograniczenia kontaktów w rejonach o częstości występowania tygodniowej zapadalności na koronawirusa powyżej 50 zakażeń na 100 000 mieszkańców oznaczają, że w miejscach publicznych może się spotykać maksymalnie dziesięć osób. Tak jest już obecnie w przypadku Berlina.

d14233h

Jeśli nowe środki nie powstrzymają wzrostu zakażeń, zgromadzenia będą ograniczone nawet do pięciu osób lub członków dwóch gospodarstw domowych.

Od wartości 35 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców, w regionach dotkniętych chorobą będzie obowiązywał w przyszłości wymóg dotyczący posiadania maseczek.

W regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 000 tysięcy, będzie wprowadzana godzina policyjna od 23.

Niemcy - koronawirus. Prośba o powstrzymanie się od niepotrzebnych podróży

Podczas narady nie znaleziono jednolitego rozwiązania dla budzącego kontrowersje zakazu zakwaterowania osób z obszarów zagrożonych, wprowadzonego w niektórych krajach związkowych. To "część decyzji, z której nie jestem jeszcze w pełni usatysfakcjonowana" - powiedziała kanclerz Merkel po negocjacjach. Jednak do obywateli skierowano "pilne wezwanie" do "powstrzymania się od niepotrzebnych podróży".

d14233h

Zakaz zakwaterowania ma teraz być sprawdzany pod kątem skuteczności do 8 listopada. Następnie według kanclerz Merkel zostanie ponownie omówiony.

Niemcy nie są jedynym krajem, który wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. W czwartek wieczorem o nowych restrykcjach poinformowała Francja. -Godzina policyjna zacznie obowiązywać od soboty i potrwa co najmniej cztery tygodnie - powiedział prezydent Emmanuel Macron w wywiadzie telewizyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14233h

Podziel się opinią

Share
d14233h
d14233h
Więcej tematów