Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki przeszedł poważną operację. "Zostanie w szpitalu 10 dni"

Jak ustaliła Wirtualna Polska, stan zdrowia marszałka – seniora Kornela Morawiecki po operacji jest dobry. – Zostanie jeszcze w szpitalu MSWiA około 10 dni – mówi nam osoba z jego najbliższej rodziny.

Share
Kornel Morawiecki przeszedł poważną operację. "Zostanie w szpitalu 10 dni"
Źródło: East News, Fot: Hubert Mathis
d267uvs

- Marszałek czuje się po operacji dobrze. Jego stan jest stabilny. Nie rozmawiałam z nim jeszcze po zabiegu, jeszcze nie było to możliwe. Zabieg trwał kilka godzin, był trudnym zabiegiem, ale wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami lekarzy – mówi nam członek rodziny państwa Morawieckich.

- Czego dotyczyła operacja? Nie chcę mówić na temat szczegółów dolegliwości posła, bowiem wiem, że poseł nie życzył ujawniania publicznie takich informacji. Mogę przekazać, że rokowania są dobre. Marszałek zostanie w szpitalu MSWiA jeszcze ok. 10 dni. Premier jest w stałym kontakcie z lekarzami, my również – mówi nasz rozmówca.

d267uvs

Zabieg odbył się w środę rano. Operacja miała trwać około 3 godzin.

Informację o pobycie w szpitalu Kornela Morawieckiego jako pierwszy ujawnił "Super Express". O szczegółach opowiedzieli nam nasi rozmówcy: bliski współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego i jeden z polityków współpracujących w Sejmie z Kornelem Morawieckim.

- W ubiegłym tygodniu, ojciec premiera trafił najpierw do szpitala wojskowego we Wrocławiu z dolegliwościami żołądkowymi. Jeszcze w piątek leżał tam w szpitalu. Odwiedził go syn Mateusz. Po badaniach okazało się, że ma bardzo poważne problemy z trzustką. W poniedziałek w trybie pilnym przewieziono go do szpitala MSWiA - mówi WP bliski współpracownik premiera.

Zobacz także: Łukasz Warzecha o Mateuszu Morawieckim: próbuje być swojski

- Kornel jest pod opieką najlepszych lekarzy. Kiedy się z nim widziałem w szpitalu tryskał humorem, był uśmiechnięty. Był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Jesteśmy dobrej myśli, chociaż dolegliwość jest poważna. Do tego jeszcze dochodzą problemy kardiologiczne - mówi nam z kolei jeden z posłów, z otoczenia Kornela Morawieckiego.

d267uvs

Z naszych informacji wynika, że Kornel Morawiecki trafił na Oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA. Jej kierownikiem jest znany i uznany profesor, doktor habilitowany nauk medycznych Tadeusz Pieńkowski, specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej oraz chemioterapii nowotworów.

Mimo napiętego kalendarza, w szpitalu pojawiał się premier Mateusz Morawiecki. Był m.in. tuż po operacji w środę rano. Był również we wtorek wieczorem. Dzisiaj jest na Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Od razu po powrocie ma udać się do szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d267uvs

Podziel się opinią

Share
d267uvs
d267uvs
Więcej tematów