Trwa ładowanie...
dit03az

Kornel Morawiecki nie żyje. Córka polityka o ostatnich chwilach ojca

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat. Córka polityka Marta Morawiecka opowiedziała o ostatnich chwilach ojca. - Mrugnął do mnie na pożegnanie - wspomina.
Podziel się
Kornel Morawiecki nie żyje. Córka polityka wspomina ojca
Kornel Morawiecki nie żyje. Córka polityka wspomina ojca (PAP)
dit03az

Kornel Morawiecki w styczniu trafił do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Niedawno polityk znów trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Marta Morawiecka przyznaje, że już w piątek ojciec był nieprzytomny. - Wcześniej było już ciężko, ale tata, choć z wielkim trudem, mógł jeszcze mówić... - powiedziała córka polityka w rozmowie z "Super Expressem".

Zdradziła również, jak wyglądało jej pożegnanie z ojcem. - Powiedziałam do niego: "Tatusiu, kocham cię bardzo, chcę się z Tobą pożegnać, wiem, że nie masz siły mówić, dlatego proszę cię, mrugnij do mnie". I tatuś mrugnął do mnie całym okiem i się uśmiechnął - dodała Marta Morawiecka. Podkreśliła, że ojciec przyjął namaszczenie chorych i otrzymał rozgrzeszenie.

dit03az

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Minister zdradza szczegóły

Pogrzeb Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę. Miejscem spoczynku będą warszawskie Powązki Wojskowe. Msza pogrzebowa odbędzie się o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie ceremonia pogrzebowa.

Rano szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zdradził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy. - W związku z uroczystościami pogrzebowymi Mateusz Morawiecki zawiesił kampanię wyborczą - dodał Dworczyk.

dit03az

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Super Express"

dit03az

Podziel się opinią

Share
dit03az
dit03az
Więcej tematów