Trwa ładowanie...
d2nve6m
Kornel Morawiecki: do niczego nie podżegałem, Małgorzata Zwiercan zagłosowała impulsywnie

Kornel Morawiecki: do niczego nie podżegałem, Małgorzata Zwiercan zagłosowała impulsywnie

• Kornel Morawiecki przekonywał w programie "Tak jest", że nie zwrócił się Małgorzaty Zwiercan wprost z prośbą o głosowanie
• Ona zagłosowała impulsywnie - powiedział Morawiecki
• Morawiecki mówi, że nic mu nie wiadomo o tym, by głosowanie za kogoś było przestępstwem
• Bardzo mu się nie podobał tryb procedowania i tryb potraktowania Małgorzaty
Zwiercan
• Nie zamierza skorzystać z oferty Ryszarda Terleckiego, by przyłączyć się do klubu PiS
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nve6m

- Pani poseł Małgorzata Zwiercan po prostu wiedziała, że ja tak chcę głosować. Tu się nic nie stało, co by naruszało taką moralność poselską - powiedział w "Tak jest" w TVN24 poseł Kornel Morawiecki. Były już członek klubu Kukiz'15 mówił jednak wcześniej, że poprosił posłankę, by ta głosowała za niego.

Morawiecki przekonywał, że nie zwrócił się do Zwiercan wprost z prośbą o głosowanie w jego imieniu, w związku z czym do niczego jej "nie podżegał". - Nie to, że ja ją prosiłem. To nie było też tak do końca - mówił były poseł Kukiz'15. - Ona zagłosowała impulsywnie, w pewnym afekcie - dodał.

d2nve6m

- Pani poseł Małgorzata Zwiercan po prostu wiedziała, że ja tak chcę głosować. Ja na chwileczkę wyszedłem i tak głosowała. Tu się nic nie stało, co by naruszało taką moralność poselską - zapewniał Morawiecki. Dodał też, że sam zrezygnował z członkostwa w klubie Kukiz'15, po tym jak zdecydowano o wykluczeniu jej z klubu.

Nie podoba mu się to, jak potraktowano jego koleżankę. Nie dość, że ją z klubu wyrzucili, to jeszcze ją skłaniali czy namawiali do złożenia mandatu - powiedział Morawiecki.

Tłumaczy też, że ani w Regulaminie Sejmu, ani w Konstytucji RP nie ma nic na temat, aby głosowanie za kogoś było przestępstwem.

Dodaje też, że nie zamierza skorzystać z oferty szefa klubu PiS, by przyłączyć się do nich. Deklaruje, że będzie posłem niezależnym.

Morawiecki dobrowolnie zrezygnował ze swojego członkostwa w klubie Kukiz'15.

d2nve6m

Podziel się opinią

Share
d2nve6m
d2nve6m
Więcej tematów