Trwa ładowanie...
d3u4sr6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Południowa: zatrzymano Amerykanina, który chciał przepłynąć do Korei Płn.

Żołnierze Korei Płd. zatrzymali Amerykanina, który chciał wpław przedostać się do Korei Północnej, gdzie - jak deklarował - miał umówione spotkanie z przywódcą tego kraju Kim Dzong Unem - poinformowały południowokoreańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un, przywódca Korei Płn.
Kim Dzong Un, przywódca Korei Płn. (AFP, Fot: KCNA / JIJI Press)
d3u4sr6

Według agencji Yonhap 30-letni Amerykanin usiłował popłynąć rzeką Han, która wpada do granicznej rzeki Imjin-gang.

W niedzielę północnokoreański sąd skazał obywatela USA Matthew Millera na sześć lat ciężkich robót za popełnienie "wrogich czynów" wobec komunistycznego reżimu. Mężczyzna został zatrzymany 10 kwietnia, zaraz po przekroczeniu granicy. Na proces czeka drugi Amerykanin Jeffrey Fowle, który oskarżony jest o "akty wrogości, którymi naruszył swój status turysty" w Korei Płn.

Trzeci obywatel USA, 46-letni misjonarz Kenneth Bae, który jest pochodzenia koreańskiego, został skazany za próbę - jak to określono - obalenia władz Korei Płn. i odbywa karę 15 lat obozu pracy.

d3u4sr6

Podziel się opinią

Share

d3u4sr6

d3u4sr6
Więcej tematów