Trwa ładowanie...
d1opbia

Korea Północna. Kim Jo Dzong ostrzegła Koreę Południową. Korea Północna może anulować porozumienie wojskowe

Korea Północna znów ostrzegła Koreę Południową. Kim Jo Dzong - siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una - zagroziła, że jeśli Korea Południowa nie powstrzyma uciekinierów przed rozsypywaniem ulotek przeciw Korei Północnej, to wypowie porozumienie wojskowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna ostrzegła Koreę Południową
Korea Północna ostrzegła Koreę Południową (Getty Images)
d1opbia

Korea Północna ostrzegła Koreę Południową

Kim Jo Dzong straciła cierpliwość do działań Korei Południowej. Siostra Kim Dzong Una ostrzegła sąsiadów z Południa i zagroziła, że jeśli Korea Południowa nie powstrzyma uciekinierów przed rozsypywaniem ulotek przeciwko Korei Północnej, to anuluje dwustronne porozumienie wojskowe.

Siostra przywódcy Korei Północnej odniosła się do działań uciekinierów z Korei Północnej, którzy w strefie zdemilitaryzowanej wysypują ulotki skierowane przeciwko Korei Północnej. Jeśli ta działalność będzie kontynuowana, to konsekwencje mogą mieć negatywny skutek dla pokoju na Półwyspie Koreańskim.

d1opbia

Kim Jo Dzong grozi Korei Południowej

- Jeśli taki akt złej woli popełniony na naszych oczach zostanie powtórzony pod pretekstem "wolności jednostek" i "wolności wypowiedzi", to władze Korei Południowej wkrótce staną w obliczu najgorszego stadium - powiedziała Kim Jo Dzong w oświadczeniu wyemitowanym przez północnokoreańską telewizję.

Na jej oświadczenie odpowiedziała rzecznik ministerstwa zjednoczenia Korei. Zaapelowano, by wstrzymać się przed operacją wysypywania ulotek. "Stwarza to ryzyko dla środowiska i zagraża prywatnej własności. Do tego zwiększa napięcie w Korei Północnej - przekazał Yoh Sang-key.

Korea Północna i Korea Południowa - wspólne porozumienie

Porozumienie wojskowe miało na celu wyeliminować praktyczne zagrożenie wojną na Półwyspie Koreańskim. Pakt wojskowy podpisano w 2018 roku.

d1opbia

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1opbia

Podziel się opinią

Share
d1opbia
d1opbia
Więcej tematów