Trwa ładowanie...
d12zer3

Korea Północna. Kim Dzong Un na naradzie z wojskowymi. Zapadły ważne decyzje

Kim Dzong Un, dyktator Korei Północnej spotkał się z przedstawicielami północnokoreańskiej armii ludowej. Zapadły ważne decyzje dotyczące wzmocnienia zdolności nuklearnych kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna. Kim Dzong Un wydał kluczowe rozkazy w sprawie zwiększenia zdolności armii
Korea Północna. Kim Dzong Un wydał kluczowe rozkazy w sprawie zwiększenia zdolności armii (Getty Images)
d12zer3

Korea Północna - pod przywództwem Kim Dzong Una - opracowuje strategie, dotyczące wzmocnienia zdolności nuklearnych

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej wziął udział w posiedzeniu Centralnej Komisji Wojskowej. Omówiono na nim wzmocnienie zdolności nuklearnych kraju. Jak przekazała północnokoreańska agencja KCNA – ustalono "nowe strategie mające na celu dalsze zwiększenie (środków) odstraszania nuklearnego kraju i postawienie strategicznych sił zbrojnych w stan gotowości". Omówiono także "skuteczne powstrzymanie utrzymujących się dużych lub małych zagrożeń militarnych ze strony wrogich sił”. Jak wynika z komunikatu przekazanego przez KCNA, Korea Północna zamierza zwiększyć zdolności armii i już w tym celu podjęła "kluczowe kroki”. Kim Dzong Un miał już wydać odpowiednie rozkazy.

Korea Północna. Na razie nie są znane szczegóły

Informacje przekazane przez agencję północnokoreańską KCNA nie są zbyt szczegółowe. Agencja nie podaje dokładnych danych odnośnie decyzji podjętych na spotkaniu, które odbyło się pod przewodnictwem Kim Dzong Una.

d12zer3

Kim Dzong Un pojawia się publicznie i wydaje rozkazy

Wbrew krążącym w mediach w ostatnich tygodniach informacjom, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un żyje, choć rzeczywiście ostatnio bardzo rzadko pojawiał się w przestrzeni publicznej. Spekulacje na temat złego stanu zdrowia dyktatora (a nawet jego śmierci) nasiliły się zwłaszcza po tym, jak 15 kwietnia Kim Dzong Un nie pojawił się na uroczystych obchodach urodzin swojego dziadka, Kim Ir Sena.

Tymczasem Kim Dzong Un najprawdopodobniej mógł ograniczyć wystąpienia z obawy przed koronawirusem. W Korei Północnej zostały wprowadzone pewne ograniczenia, choć państwo cały czas utrzymuje, że w kraju nie ma żadnych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

d12zer3

Podziel się opinią

Share

d12zer3

d12zer3
Więcej tematów