Trwa ładowanie...
d1fdrqn

Korea Płn: zbuntowane prowincje bez pomocy humanitarnej

Rząd komunistycznej Korei Północnej wstrzymuje dostawy żywności z darów zagranicznych do prowincji, w których ludność burzy się przeciwko władzy. Pisze o tym wychodzący w Hongkongu dziennik South China Morning Post.

Share
d1fdrqn

Gazeta powołuje się na pracowników misji humanitarnych, którzy twierdzą, że nie mają prawa wjazdu w niektóre rejony w północnej części kraju. Innym źródłem są zeznania uciekinierów z komunistycznej Korei do Chin. Twierdzą oni, że w ostatnich latach wybuchały tam często bunty i gwałtowne protesty przeciwko władzom. Takie bunty miały miejsce między innymi w miastach Hamhung, Musan, Chongjin i Hyesan.

Komunistyczne władze Korei Północnej prowadzą politykę segregacji społeczeństwa na dwie kategorie: pożytecznych i niepożytecznych. Według tych kryteriów przyznają lub nie pomoc żywnościową.

Północna Korea od wielu lat nie potrafi poradzić sobie z produkcją żywności na własne potrzeby. Kolejne lata nieurodzaju i nieudolne zarządzanie gospodarką, sprowadziły na kraj długotrwały głód. (aso)

d1fdrqn

Podziel się opinią

Share
d1fdrqn
d1fdrqn
Więcej tematów