Trwa ładowanie...
ycipk-3v0rb6
ycipk-3v0rb6

Korea Płn. zapowiada swoje zwycięstwo


Korea Północna zapewniła w poniedziałek, że w jakiejkolwiek konfrontacji nuklearnej z USA odniesie ona zwycięstwo dzięki politycznemu systemowi w Phenianie, gdzie armia ma zawsze pierwszeństwo. Te buńczuczne deklaracje północnokoreańskiego reżimu przekazało państwowe radio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3v0rb6
Koreańscy żołnierze (AFP)
Podziel się

"Nasze zwycięstwo jest pewne, a przyszłość jeszcze bardziej świetlana" - głosiło oświadczenie radia monitorowanego przez południowokoreańską agencję prasową Yonhap.

Licząca milion żołnierzy armia KRLD jest piątą po względem wielkości na świecie. W mundurze wojskowym chodzi co 20. mieszkaniec Korei Północnej, a na armię przeznacza się w tym zubożałym kraju jedną czwartą wydatków budżetowych rocznie.

ycipk-3v0rb6

Kryzys wokół programu atomowego Phenianu ciągnie się od października ubiegłego roku, kiedy Waszyngton poinformował, że północnokoreańskie władze przyznały się do realizacji programu, zamierzającego do pozyskania wzbogaconego uranu wbrew międzynarodowym zobowiązaniom.

Korea Północna usunęła inspektorów MAEA oraz wycofała się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT). Phenian zadeklarował powrót do prac nad reaktorem, z którego może wyprodukować pluton niezbędny do budowy bomby atomowej. (mag)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3v0rb6

ycipk-3v0rb6
ycipk-3v0rb6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów