Trwa ładowanie...

Korea Płn. wystrzeliła pocisk nieustalonego rodzaju

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę pocisk nieustalonego rodzaju - poinformował południowokoreański sztab generalny, a informacje te potwierdził japoński rząd. Do ostatniej próby rakietowej reżimu w Pjongjangu doszło tydzień temu.
Share
Korea Płn. wystrzeliła pocisk nieustalonego rodzaju
Źródło: PAP
d3acytd

Według południowokoreańskiego sztabu generalnego pocisk został wystrzelony z powiatu Pukch'ang, w prowincji P'yongan Południowy, w środkowej części kraju. Nie podano szczegółów.

Pocisk wystrzelony przez Koreę Północną miał mniejszy zasięg niż rakiety wykorzystane podczas trzech poprzednich testów Korei Północnej - poinformował Biały Dom. Według Korei Południowej pocisk przeleciał 500 km i spadł do Morza Japońskiego. Japoński rząd przekazał, że rakieta spadła do morza tuż za wyłączną strefą ekonomiczną Japonii. Tokio podało też, że nie ma informacji o szkodach.

Tydzień temu reżim w Pjongjangu przetestował rakietę, która miała być jakoby zdolna do przenoszenia ładunków nuklearnych dużej mocy. Władze Korei Płn. oświadczyły wówczas, że próba odpalenia pocisku balistycznego zakończyła się powodzeniem i że testowano rakietę nowego typu, zdolną przenosić ładunki nuklearne dużej mocy. - Z łatwością dosięga ona terytorium USA - wskazano.

Od początku br. Korea Północna dokonuje znacznie częściej prób z pociskami balistycznymi i bronią nuklearną. Dokonała już dwóch prób nuklearnych i 12 testów rakietowych. Według zachodnich ekspertów Pjongjang osiągnął postęp w pracach nad pociskami balistycznymi i miniaturyzacją głowic nuklearnych.

d3acytd

Podziel się opinią

Share
d3acytd
d3acytd
Więcej tematów