Trwa ładowanie...
d1b661n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Płn. obwieszcza sukces w pracach nad głowicami jądrowymi. USA: nie byliby w stanie

Stany Zjednoczone są sceptyczne wobec deklaracji Korei Północnej o tym, że reżim zminiaturyzował głowice nuklearne. Miałoby to pozwolić na wyposażenie międzykontynentalnych pocisków balistycznych - poinformował Biały Dom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakiety Hwasong na defiladzie w Pjongjangu
Rakiety Hwasong na defiladzie w Pjongjangu (AFP, Fot: Ed Jones)
d1b661n

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) powiedział, że Waszyngton nie sądzi, by Korea Płn. była w stanie przeprowadzić taką miniaturyzację.

- Jednak realizują oni program rozwijania pewnej liczby pocisków dalekiego zasięgu, w tym międzykontynentalnych pocisków balistycznych, które mogłyby ostatecznie zagrozić naszym sojusznikom i terytorium" amerykańskiemu - powiedział AFP przedstawiciel Białego Domu.

W komunikacie wpływowej północnokoreańskiej Komisji Obrony Narodowej (CDN), opublikowanym przez agencję KCNA, napisano, że reżim "już dawno rozpoczął miniaturyzowanie głowic i dywersyfikację zdolności, jeśli chodzi o atak jądrowy".

d1b661n

"Jednocześnie dotarliśmy do punktu, w którym został zagwarantowany stopień większej precyzji uderzenia, nie tylko jeśli chodzi o rakiety krótkiego i średniego zasięgu, ale również o pociski balistyczne dalekiego zasięgu" - podkreślono w komunikacie. "Nie ukrywamy tego stanu rzeczy" - dodano.

Rzecznik NSC oświadczył, że "właśnie z tego powodu" amerykańska "administracja pracuje nad ulepszeniem systemów obrony antyrakietowej w regionie i na terytorium kraju".

Północnokoreańska Komisja Obrony Narodowej to najwyższa wojskowa instytucja w kraju, na czele której stoi przywódca kraju Kim Dzong Un.

d1b661n

Podziel się opinią

Share

d1b661n

d1b661n
Więcej tematów