Trwa ładowanie...
d3i7325
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Koperta wysłana do Białego Domu mogła zawierać cyjanek

Badania mające rozstrzygnąć o obecności cyjanku w wysłanej do Białego Domu kopercie dały wynik "przypuszczalnie pozytywny" i będą kontynuowane aż do ostatecznego wyjaśnienia sprawy - poinformowała we wtorek chroniąca prezydenta Secret Service (Tajna Służba).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koperta wysłana do Białego Domu mogła zawierać cyjanek
(PAP/EPA, Fot: OLIVIER DOULIERY/POOL)
d3i7325

Według niej badania otrzymanej w poniedziałek koperty, jakie przeprowadziła służba kontroli poczty Białego Domu, przyniosły początkowo wynik negatywny. Jednak podjęte we wtorek testy biologiczne "dały w efekcie przypuszczalnie pozytywną odpowiedź co do cyjanku", a poddawana analizom próbka została przesłana do innego laboratorium w celu ostatecznego potwierdzenia wstępnych ustaleń.

Secret Service odmówiła dalszych komentarzy, uzasadniając to toczącym się jeszcze postępowaniem wyjaśniającym.

Jak donosiły media, koperta nie spowodowała u nikogo uszczerbku na zdrowiu. Według informacyjnego portalu internetowego Intercept, który jako pierwszy napisał o całej sprawie, koperta zawierała mleczną substancję i znajdowała się w pojemniku owiniętym w torbę plastikową.

d3i7325

Zobacz także: Jechał windą z Obamą i stracił pracę

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów