Trwa ładowanie...
d5fwpr7

Kopacz i Borusewicz głosowali "przeciw" usunięciu czwórki polityków z PO

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska przeciw wykluczeniu czwórki polityków PO z partii głosowała Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz. W jednym przypadku, podczas głosowania w sprawie posła Huskowskiego odrębne zdanie od większości wyraził również Rafał Trzaskowski.

d5fwpr7
d5fwpr7

Posłowie Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski poza Platformą Obywatelską. Decyzje o ich wykluczeniu z partii oraz jej klubu parlamentarnego podjął w środę zarząd Platformy. Z PO wykluczony został też radny sejmiku lubuskiego Tomasz Możejko.

Powodem wykluczenia tych czterech polityków - jak poinformował dziennikarzy rzecznik PO Jan Grabiec - było szkodzenie wizerunkowi Platformy. "W przypadku tych osób chodzi o szkodzenie wizerunkowi PO, chodzi o działanie na szkodę partii" - powiedział dziennikarzom rzecznik PO.

Dodał, że decyzja o wykluczeniu zapadła "niemal jednomyślnie". "20 osób głosowało za wykluczeniem tych osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie" - powiedział Grabiec.

d5fwpr7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5fwpr7
Więcej tematów