Trwa ładowanie...
d26qn4k
10-07-2015 21:55

Kopacz: harcerstwo uczy odpowiedzialności, daje dobre wzorce

- Harcerstwo uczy odpowiedzialności, daje dobre wzorce - powiedziała premier Ewa Kopacz na spotkaniu z harcerzami w miejscowości Bałdy na Mazurach.

Share
d26qn4k

Kopacz przypomniała, że w młodości też była na obozach harcerskich. - Jestem instruktorem harcerstwa, mieszkałam w podobnych namiotach, trochę gorszych, jadłam wtedy z menażki, nie mieliśmy takich pięknych stołówek, jak wy w tej chwili - wspominała na wieczornym spotkaniu z młodzieżą.

- Od tego czasu, kiedy mieszkałam w takim namiocie, kiedy jadłam z menażki, kiedy w nocy budzono mnie, żebym biegała po lesie, bo były alarmy nocne, minęło bardzo dużo czasu. Do tej pory mam przyjaźnie, które zrodziły się na tych obozach, do dzisiaj pamiętam kolegów i koleżanki, które spotkałam na tych obozach - mówiła premier.

Kopacz powiedziała, że na obozach harcerskich nauczyła się wytrwałości i twardego życia. - Dzisiaj pełnię bardzo odpowiedzialną funkcję, odpowiadam za 38 milionów Polaków, za was też, muszę podejmować bardzo trudne decyzje i niekiedy muszę pracować od świtu niemal do północy - zaznaczyła.

d26qn4k

Jak dodała, tak jak kiedyś miała satysfakcję z udziału w życiu harcerskim, tak teraz ma satysfakcję, że udaje jej się pracować dla Polski i Polaków. - Wiem, że uczycie się twardego, ale bardzo odpowiedzialnego życia, wiem, że macie dobre wzorce - podkreśliła szefowa rządu.

Kopacz zjadła kolację z harcerzami; wzięła też udział w ognisku harcerskim. Wizyta u harcerzy była pierwszym punktem dwudniowej wizyty szefowej rządu w województwie warmińsko-mazurskim; w sobotę premier odwiedzi Giżycko i Nidzicę.

d26qn4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qn4k
d26qn4k
Więcej tematów