Trwa ładowanie...

Konwencja stambulska. Zagraniczne media komentują słowa Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Ministerstwo Sprawiedliwości złoży wniosek o wypowiedzenie przez Polskę Konwencji stambulskiej. Deklaracja ta wywołała protesty w kraju oraz falę komentarzy, również za granicą.

Zbigniew Ziobro chce złożyć wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej (Photo by Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Zbigniew Ziobro chce złożyć wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej (Photo by Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)Źródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, fot: SOPA Images
d12wzvk
d12wzvk

Nie milkną echa wypowiedzi ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro zadeklarował, że jego resort złoży wniosek o wystąpienie z konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Konwencja stambulska. "Guardian" o wrogości wobec LGBT

Brytyjski "Guardian" napisał, że słowa ministra sprawiedliwości o konwencji stambulskiej są zgodne z linią jego obozu politycznego. Według dziennika, argumenty Ziobry pokrywają się z poglądami prezydenta Andrzeja Dudy na temat środowisk LGBT, które wygłaszał na kampanijnych wiecach.

W podobnym tonie o uzasadnieniu Zbigniewa Ziobry w sprawie konwencji antyprzemocowej napisał amerykański Politico. W opinii portalu partia rządząca od pewnego czasu podkreśla swój negatywny stosunek do środowisk LGBT i aborcji. Politico zaznacza, że przeciwnicy konwencji są zdania, że narusza ona prawa rodziców i wymaga od szkół nauczania dzieci ideologii sprzecznej z tradycyjnymi polskimi wartościami.

d12wzvk

Zobacz wideo: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"

Konwencja stambulska. CNN o skandalicznej decyzji

Zamiary Zbigniewa Ziobry dostrzeżone zostały również przez amerykańską stację telewizyjną CNN. Na swoim portalu internetowym, CNN cytuje wypowiedź byłego premiera Belgii Guya Verhofstadta, który określił decyzję ministra sprawiedliwości jako skandaliczną. "Przemoc nie jest tradycyjną wartością. Unia Europejska i wszystkie państwa członkowskie podpisały konwencję, bo Europa stoi na straży praw człowieka, równości i przyzwoitości" - powiedział cytowany przez CNN Verhofstadt.

O tym, że Ziobro zamierza podjąć kroki do wystąpienia z konwencji antyprzemocowej pisało również BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12wzvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wzvk
Więcej tematów