Trwa ładowanie...

Kontrowersyjny pomysł europosłanki ws. uchodźców. Kukiz idzie o krok dalej

Wiceprzewodnicząca frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim Ska Keller zaproponowała własne rozwiązanie problemu migracyjnego. Stwierdziła, że do Europy Wschodniej można przesiedlić całe wioski z Syrii. Na pomysł zareagował Paweł Kukiz.
Share
Paweł Kukiz
Paweł KukizŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2jedk5

Propozycja niemieckiej europosłanki padła w rozmowie z dziennikiem "Neuen Osnarbruecker Zeitung". Keller wróciła uwagę na fakt, że migranci mogą nie chcieć mieszkać w krajach takich jak Polska czy Czechy, gdzie będą się czuli osamotnieni.

Jej zdaniem, jeśli uchodźcy nie chcą mieszkać w Europie Wschodniej, ponieważ nie ma tam ich rodaków, na Łotwę lub do innych krajów Europy Wschodniej można przesiedlić całe syryjskie wioski. Dzięki temu integracja i asymilacja przybyszów z Bliskiego wschodu stanie się znacznie łatwiejsza.

"Świetny pomysł"

Na słowa eurodeputowanej zareagował Paweł Kukiz. "Świetny pomysł!" - ironizuje na Faceboku. I dodaje: "Ja pójdę krok dalej i zaproponuję, żeby przesiedlać całe państwa, aby przesiedleńcy 'nie czuli się samotnie'. Oczywiście do Europy Wschodniej. Na przykład do Czech przesiedlić cały Pakistan, do Polski - Afganistan. Tak, żeby wciąż graniczyły (Pakistan i Afganistan przesiedlone) ze sobą, bo to jeszcze bardziej zapobiegnie poczuciu wyalienowania i wybuchowym charakterom...".

Kukiz chce referendum

Rząd PiS konsekwentnie sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców. Wtóruje mu Paweł Kukiz, którego zdaniem Polska nie powinna się na to zgadzać nawet za cenę kar finansowych. Zabiega przy tym o referendum w sprawie przyjmowania uchodźców.

Polacy przeciwni uchodźcom. Sondaż dla WP

Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że większość Polaków nie chce przyjęcia uchodźców z Afryki. Najbardziej przeciwni są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu plasują się wyborcy Kukiz'15.

d2jedk5

Podziel się opinią

Share
d2jedk5
d2jedk5
Więcej tematów