Trwa ładowanie...
d2f8dc2

Kontrowersyjne słowa polityka PiS Zenona Żyndy o PO. Janusz Śniadek: nie przemyślał tego

"Po wyborach w październiku, będą mieli do gadania tyle co żyd w getcie" (pisownia oryginalna) - tak Zenon Żynda, lokalny polityk PiS skomentował wyborcze obietnice premier Ewy Kopacz. Kontrowersyjny wpis dotyczył zapewnień o dokończeniu remontu mostu na Wiśle w Tczewie. Żynda przeprosił za wpis, ale został zawieszony - podaje TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zenon Żynda
Zenon Żynda (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d2f8dc2

W niedzielę wieczorem, na oficjalnym profilu Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu w jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis dotyczący zapewnień premier, że pomoże w dokończeniu remontu mostu na Wiśle. Post skomentował Zenon Żynda, lider PiS w powiecie tczewskim i radny.

Kontrowersyjny wpis został usunięty przez jego autora dopiero, gdy sprawą zainteresowały się media. Daniel Piechowski ze Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu mówi, że komitet skontaktował się z politykiem i poprosił o skasowanie wpisu, ale "nie było woli".

- Żynda został zawieszony przez PiS - poinformował Janusz Śniadek, szef struktur w okręgu gdańskim. Jak tłumaczył Śniadek, działacz "chciał wyrazić dezaprobatę" dla obietnic składanych przez premier Kopacz, ale "zrobił to w nieprzemyślany sposób".

Żynda był szefem struktury PiS w Tczewie, kandydatem tej partii do europarlamentu i na prezydenta Tczewa.

d2f8dc2

Podziel się opinią

Share

d2f8dc2

d2f8dc2
Więcej tematów