Trwa ładowanie...

Kontrowersyjne słowa nauczycielki. "Nie szczepcie się, bo będziecie bezpłodni"

Rodzice uczniów z jednej ze szkół w Legnicy są oburzeni słowami, które wypowiedziała tamtejsza nauczycielka. "Nie zgadzajcie się na szczepienia przeciw koronawirusowi, bo będziecie bezpłodni" - usłyszeli uczniowie. Niezadowolenia z takich sformułowań nie kryją nie tylko rodzice, ale też władze miasta.

Kontrowersyjne słowa nauczycielki. "Nie szczepcie się, bo będziecie bezpłodni"Kontrowersyjne słowa nauczycielki. "Nie szczepcie się, bo będziecie bezpłodni"Źródło: Unsplash.com
deo2256
deo2256

Sprawę nagłośniło Radio Wrocław, po tym jak otrzymało ono informację, że podczas lekcji w jednej ze szkół podstawowych w Legnicy nauczycielka zniechęcała uczniów do szczepień przeciwko COVID-19.

"Nie zgadzajcie się na szczepienia przeciw koronawirusowi, bo będziecie bezpłodni" - takie słowa miały paść z ust nauczycielki, a jeden z uczniów poinformował o tym rodziców. Ci przyjęli je z oburzeniem.

Kontrowersyjne słowa nauczycielki. "Nie szczepcie się, bo będziecie bezpłodni"

O sprawie wie już legnicki magistrat. - Potwierdzam, że taki incydent miał miejsce w jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Oczywiście bardzo szybko zareagowaliśmy na ten sygnał. Jestem po rozmowie z dyrektorem i mam deklarację pana dyrektora, że zdecydowanie zareaguje, porozmawia z nauczycielem - powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław prezydent Krzysztof Duszkiewicz.

Kilkaset zgonów każdego dnia. Prof. Simon: To jest przerażające

Jak podkreślił Duszkiewicz, "nie ma nawet cienia aprobaty dla takich absurdów". Władze Legnicy, które starają się zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19, słowa nauczycielki określają mianym "karygodnych".

deo2256

W rozmowie z lokalnym radiem wiceprezydent Legnicy zdradził, że dyrektor szkoły zostanie poinformowany, by "bardzo mocno zdyscyplinował kadrę nauczycielską". Wszystko po to, aby "podchodziła do tematu szczepień ze zdecydowanie większą atencją".

Dodatkowo pracownicy legnickiej szkoły mają się spotkać z personelem medycznym pracującym na oddziale covidowym szpitala w Legnicy. Wysłuchanie opinii i historii lekarzy, którzy codziennie pomagają chorym na COVID-19 ma sprawić, że część kadry pedagogicznej być może zmieni swoje nastawienie do trwającej pandemii.

Jak wynika z oficjalnych informacji, tylko w ostatnim tygodniu na oddziale covidowym szpitala w Legnicy wskutek COVID-19 zmarło 39 osób. Szkoła, w której padły kontrowersyjne słowa nauczycielki, mieści się na tym samym osiedlu, co lecznica.

źródło: Radio Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
deo2256
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deo2256
Więcej tematów