Trwa ładowanie...
d3hyij4

Kontrowersyjna publikacja "The Washington Times". Interweniuje ambasador Polski w USA

Mapa Polski, swastyka i wałek. Taka grafika pojawiła się w komentarzu opublikowanym na łamach "The Washington Times". Autor tekstu nazwał nowe przepisy "hańbą i kpiną". Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych zabrał głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Wilczek napisał list do "The Washington Times"
Piotr Wilczek napisał list do "The Washington Times" (The Washington Times)
d3hyij4

"The Washington Times" na swojej stronie internetowej opublikował opinię rabina Menachema Levine'a, który sugeruje udział naszego kraju w zagładzie Żydów. "Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną" brzmi tytuł artykułu.

Największe kontrowersje wzbudziła jednak okładka, która pokazuje polską flagę i godło, nad którą zamalowywana jest swastyka. Głos w tej sprawie zabrał również ambasador Polski w USA. Piotr Wilczek w liście do "The Washington Times" protestuje przeciw argumentom Levin'a. Ambasador nazywa je "bredniami 'utrwalającymi nieśmiertelny mit', że "Polacy są gorsi od Niemców".

- Poparcie bądź sprzeciw wobec polskiej ustawy nie uprawniania nikogo do propagowania fałszerstw bądź nienawiści - podkreśla Wilczek, dodając również, że ilustracja towarzysząca tekstowi Levine'a jest "wulgarna i nie do przyjęcia". Zdaniem ambasadora grafika "wprowadza w błąd czytelników i utrwala 'zastały mit'.

d3hyij4

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów