ycipk-2nye82

Kontrowersyjna publikacja "The Washington Times". Interweniuje ambasador Polski w USA

Mapa Polski, swastyka i wałek. Taka grafika pojawiła się w komentarzu opublikowanym na łamach "The Washington Times". Autor tekstu nazwał nowe przepisy "hańbą i kpiną". Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych zabrał głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Wilczek napisał list do "The Washington Times"
Piotr Wilczek napisał list do "The Washington Times" (The Washington Times)
ycipk-2nye82

"The Washington Times" na swojej stronie internetowej opublikował opinię rabina Menachema Levine'a, który sugeruje udział naszego kraju w zagładzie Żydów. "Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną" brzmi tytuł artykułu.

Największe kontrowersje wzbudziła jednak okładka, która pokazuje polską flagę i godło, nad którą zamalowywana jest swastyka. Głos w tej sprawie zabrał również ambasador Polski w USA. Piotr Wilczek w liście do "The Washington Times" protestuje przeciw argumentom Levin'a. Ambasador nazywa je "bredniami 'utrwalającymi nieśmiertelny mit', że "Polacy są gorsi od Niemców".

ycipk-2nye82

- Poparcie bądź sprzeciw wobec polskiej ustawy nie uprawniania nikogo do propagowania fałszerstw bądź nienawiści - podkreśla Wilczek, dodając również, że ilustracja towarzysząca tekstowi Levine'a jest "wulgarna i nie do przyjęcia". Zdaniem ambasadora grafika "wprowadza w błąd czytelników i utrwala 'zastały mit'.

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2nye82

ycipk-2nye82
ycipk-2nye82