ycipk-ytnsll

Kontrowersje ws. finansowania zlotu blogerów Blog Forum Gdańsk

Gdański magistrat rezygnuje z finansowania znanego zlotu blogerów. Blog Forum Gdańsk odbywał się od dekady, ale teraz w miejsce zlotu imprezę zorganizuje inna firma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blog Forum Gdańsk było największym spotkaniem blogerów w Polsce
Blog Forum Gdańsk było największym spotkaniem blogerów w Polsce (PAP, Fot: Roman Jocher)
ycipk-ytnsll

Spotkania w ramach Blog Forum Gdańsk zawieszono już w zeszłym roku, ale impreza miała powrócić. Tak się jednak nie stanie, bo w zamian miasto będzie teraz dotować imprezę organizowaną przez prywatną firmę - podaje trojmiasto.pl.

Gdański magistrtat woli droższą imprezę - zauważa z kolei Radio Zet i wylicza że, organizacja Festiwalu Kobiet Internetu kosztować ma ok. półtora raza więcej.

Urzędnicy w odpowiedzi na tę krytykę stwierdzają, że w ich odczuciu zlot Blog Forum Gdańsk wyczerpał "swój format w ówczesnym kształcie".

ycipk-ytnsll

Zobacz też: Bartłomiej Sienkiewicz o aferze w ministerstwie. Przytoczył żart Jerzego Kryszaka

"Postanowiliśmy wyjść z nową formułą wydarzenia, korzystając z doświadczenia nowego partnera strategicznego i w efekcie dotrzeć do szerszego grona odbiorców" - wyjaśnia stacji Mateusz Piotrowski z gdańskiego urzędu.

ycipk-ytnsll

Dodaje, że na zlot przyjeżdżało ok. 500 uczstników, a na nowej imprezie spodziewa się ich dwa razy więcej.

Blog Forum Gdańsk nazywane było "Cannes blogosfery" i było największym spotkaniem blogerów w Polsce. Festiwal Kobiet Internetu zaplanowano na jesień.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-ytnsll
Polub WP Wiadomości
ycipk-ytnsll
ycipk-ytnsll