Trwa ładowanie...

Kontrowersje w sprawie spotkania posłów PiS. Jest reakcja prezesa Jarosława Kaczyńskiego

"Wydaję zakaz odbywania przez parlamentarzystów PiS udziału w spotkaniach o charakterze lobbystycznym lub co do których można sformułować
domniemanie, że mają taki charakter" - zdecydował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. To pokłosie informacji o spotkaniu posłów PiS z przedstawicielami jednego z koncernów tytoniowych.

Share
Kontrowersje w sprawie spotkania posłów PiS. Jest reakcja prezesa Jarosława KaczyńskiegoŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2wwma5

Radio RMF FM poinformowało w czwartek, że szef klubu PiS Ryszard Terlecki był organizatorem nieoficjalnego spotkania w Sejmie z przedstawicielami koncernu tytoniowego Philip Morris Polska. Wzięli w nim udział politycy PiS, w tym senatorowie i przedstawiciele ministerstwa zdrowia.

Ze strony koncernu w spotkaniu miały brać udział osoby, które nie są zarejestrowane w Sejmie jako lobbyści. Jak ustaliło RMF FM, firma od ubiegłego roku ma także zabiegać "o poprawkę do ustawy tytoniowej, która pozwalałaby informować o nowoczesnych wyrobach tytoniowych".

Terlecki tłumaczył w RMF FM, że "pojawiła się propozycja spotkania na temat sposobu używania nikotyny, podobno zdrowszego niż papierosy".

Reakcja prezesa PiS była błyskawiczna. Natychmiast, powołując się na statut partii, wydał zakaz spotkań o charakterze lobbystycznym parlamentarzystom PiS. "Niezastosowanie się do zakazu będzie traktowane jako poważne złamanie Statutu partii" - czytamy w decyzji prezesa PiS.

Źródło: rmf24.pl

d2wwma5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wwma5
d2wwma5
Więcej tematów