Trwa ładowanie...

Konstanty Radziwiłł: Domagamy się dymisji Mariana Banasia

- Ta nieusuwalność prezesa Najwyższej Izby Kontroli to nie jest wymysł ostatniej władzy - przypomniał w niedzielę Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. Podczas wywiadu polityk wygłosił także apel do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
Share
Konstanty Radziwiłł - doktor nauk medycznych, były prezes Naczelnej Izby Lekarskiej i minister zdrowia.
Konstanty Radziwiłł - doktor nauk medycznych, były prezes Naczelnej Izby Lekarskiej i minister zdrowia.Źródło: PAP
d3fyf37

W czwartek 28 listopada Marian Banaś spotkał się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz wiceprezesem partii Mariuszem Kamińskim. Szef NIK miał na nim usłyszeć, że kierownictwo PiS-u chciałoby, żeby podał się do dymisji.

- Domagamy się dymisji Mariana Banasia - podkreśla teraz w rozmowie z Radiem ZET wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł (PiS).

- Ta nieusuwalność prezesa NIK to nie jest wymysł ostatniej władzy, ale musimy zdawać sobie sprawę, że zostało to przez twórców konstytucji zaplanowane specjalnie - dodał polityk.

d3fyf37

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie?

W czasie wywiadu Radziwiłł zaapelował także do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o nadanie jednej z ważnych ulic stolicy imienia śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– On zasługuje nie na jakąś uliczkę na peryferiach, tylko na dużą ulicę w centrum miasta – zaznaczył. – Nie mam żadnej wątpliwości, że w Warszawie taka ulica powinna być - podkreślił wojewoda.

d3fyf37

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fyf37

Podziel się opinią

Share
d3fyf37
d3fyf37
Więcej tematów