Trwa ładowanie...
d3ounwj

Koniec zmowy milczenia? Watykan walczy z pedofilami

Na rzymskim Uniwersytecie Gregoriańskim rozpocznie się w poniedziałek (6 lutego) pierwsza w historii Kościoła katolickiego międzynarodowa narada na temat walki z pedofilią. Jej współorganizatorem jest Watykan, a udział w niej biorą delegaci 110 episkopatów oraz przełożeni zakonów i zgromadzeń z całego świata.
Share
Koniec zmowy milczenia? Watykan walczy z pedofilami
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d3ounwj

Punktem wyjścia do dyskusji będzie list Benedykta XVI do katolików Irlandii - kraju, w którym z niespotykaną siłą wybuchł skandal nadużyć seksualnych duchownych wobec nieletnich.

Jak podkreślił odpowiedzialny za te sprawy w Kongregacji nauki wiary maltański ksiądz Charles Scicluna, reakcja Kościoła na przypadki pedofilii wśród duchowieństwa nie może więcej mieć za punkt wyjścia zmowy milczenia, a walka z tym zjawiskiem powinna mieć na celu troskę o ofiary.

W drugim dniu seminarium, we wtorek 7 lutego, w jednym z rzymskich kościołów zostanie odprawiona liturgia pokutna, w czasie której padną słowa przeprosin w imieniu Kościoła katolickiego za skandal pedofilii. Ciemności, w jakich świątynia pogrąży się na 15 minut, będą symbolizowały grzechy popełnione przez katolickich duchownych.

d3ounwj

Podziel się opinią

Share
d3ounwj
d3ounwj
Więcej tematów