Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Koniec remontu torowiska i dalsze utrudnienia dla kierowców

W niedzielę zakończył się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Hetmańska - Grochowska - Arciszewskiego - Reymonta, a już w poniedziałek prace w tym miejscu rozpoczęli poznańscy drogowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec remontu torowiska i dalsze utrudnienia dla kierowców
(ZDM Poznań)

Przypomnijmy, że przez minione ponad dwa tygodnie MPK wymieniało szyny tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Hetmańska - Grochowska - Arciszewskiego - Reymonta. Prace zakończyły się w niedzielę, 13 lipca, a już dzień później to samo skrzyżowanie przejęli pracownicy Zakładu Robót Drogowych.

- Ze względu na szeroki zakres prac i minimalizowanie utrudnień w ruchu prace zostały podzielone na etapy i prowadzone będą przy zachowaniu ruchu kołowego - WP.PL informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Pierwszy etap prac obejmuje frezowanie oraz układanie masy bitumicznej na wlotach skrzyżowania. Ruch odbywał się będzie jednym lub dwoma pasami ruchu. W kolejnych etapach kontynuowane będą prace związane z frezowaniem i układaniem warstwy ścieralnej również na środku skrzyżowania. W tym czasie będą czasowe wyłączenia relacji lewoskrętów oraz przewężenia wlotów do jednego lub dwóch pasów ruchu.

Objazdy zaprojektowano do najbliższych skrzyżowań lub przejazdów umożliwiających nawracanie ulicami: Grochowską do ul. Promienistej, Arciszewskiego do ul. Palacza oraz Hetmańską do najbliższego przejazdu przez torowisko tramwajowe. Na czas trwania robót zostanie zmieniony również program sterowania sygnalizacją świetlną. Na szczęście prace nie powodują konieczności zamknięcia torowiska, więc tramwaje linii nr 1 i 7 będą kursować ul. Reymonta zgodnie ze swoim rozkładem.

ZDM ostrzega, że w związku z zaplanowanymi pracami drogowymi wystąpić mogą poważne utrudnienia komunikacyjne w tym rejonie i prosi kierowców o wybieranie alternatywnych tras przejazdu.

Prace potrwają do 31 lipca.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów