Trwa ładowanie...
d154y0i
TVP

Koniec remontu na placu Centralnym. Jednak na komunikację miejską trzeba będzie poczekać

Mieszkańcy Nowej Huty nie ukrywają rozczarowania po informacji, że choć remontowany Plac Centralny już w sobotę będzie otwarty, to komunikacja miejska jeszcze przez tydzień nie wróci do stanu sprzed remontu. Wszystko dlatego, że drogowcy na przyszły tydzień zapowiedzieli "podbijanie eksploatacyjne" torów między rondem Czyżyńskim a placem Centralnym. - Takie prace wykonuje się jakiś czas po wybudowaniu nowych torów po to, aby przedłużyć ich żywotność - mówi Piotr Hamarnik z krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec remontu na placu Centralnym. Jednak na komunikację miejską trzeba będzie poczekać
(www.radiokrakow.pl, Fot: Kuba Niziński)
d154y0i

- To są prace związane z utwardzaniem podłoża torowiska specjalnymi maszynami. One są pracochłonne dlatego należy je wykonywać tuż przed oddaniem torowiska do eksploatacji. Przeprowadzenie tych prac jest konieczne, żeby to torowisko mogło być eksploatowane bezawaryjnie przez długi czas - dodaje Hamarnik.

Trasa tramwajowa pomiędzy rondem Czyżyńskim a placem Centralnym będzie wyłączona przez prawie cały przyszły tydzień. Tramwaje będą kursowały objazdem przez rondo Kocmyrzowskie. Na zamkniętym odcinku podróżnych będą woziły autobusy zastępcze. Prace mają się zakończyć 30 maja.

ZIKiT zapewnia, że to już ostatnie prace na trasie z centrum Krakowa do Nowej Huty. Utrudnienia będzimy mieć jeszcze na rondzie Czyżyńskim, gdzie z opóźnieniem realizowany jest remont przejścia podziemnego. Ten ma się zakończyć jesienią tego roku.

d154y0i

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od 23 do 29 maja:

-* linie 4 i 22* - na odcinku między Rondem Czyżyńskim a Placem Centralnym im. R.Reagana będą kursowały trasą objazdową przez Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego i al. Andersa, a na odcinku do Kombinatu stałą trasą przez przystanek Struga

- linia 10 - na odcinku między rondem Czyżyńskim a pl. Centralnym im. Reagana będzie kursowała trasą objazdową przez rondo Kocmyrzowskie im. Gorzelanego i al. Andersa, następnie od pl. Centralnego stałą trasą do Pleszowa

- linie 16, 21, 163, 174, 502 i 642 - zostaną przywrócone na stałe trasy przez Plac Centralny im. R.Reagana

d154y0i

- linie 62 i 662 - na odcinku między Rondem Czyżyńskim a Placem Centralnym im. R.Reagana będą kursowały trasą objazdową przez Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego z zakończeniem trasy na Placu Centralnym im. R.Reagana.

W zamian za linie tramwajowe kursujące przez Os.Kolorowe zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 704, na następującej trasie: Plac Centralny im. Reagana – al. Jana Pawła II – Rondo Czyżyńskie. Linia 704 będzie kursowała z częstotliwością analogiczną do linii 174 z zapewnieniem koordynacji na wspólnym odcinku.

d154y0i

Podziel się opinią

Share
d154y0i
d154y0i
Więcej tematów