Trwa ładowanie...
d2jauo2
samochód

Koniec ferii. Niebezpieczny dzień na drogach

Dziś ostatni dzień ferii zimowych. Już zaczęły się powroty z wypoczynku. Policja ostrzega, bo na drogach może być duży ruch. Jak co roku, na drogach może pojawić się więcej patroli. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec ferii. Niebezpieczny dzień na drogach
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2jauo2

Prawie pół tysiąca interwencji na stokach narciarskich odnotowali w okresie ferii tylko kryniccy ratownicy górscy. Najwięcej było zderzeń narciarzy czy snowboardzistów na stoku. - Główną przyczyną wypadków był brak dostatecznych umiejętności i przede wszystkich brawura - mówi Maciej Więcek z Grupy Krynickiej GOPR.

Wśród narciarzy głównie zdarzały się urazy kończyn dolnych, między innymi kolan, natomiast w przypadku snowboardzistów urazy obojczyka czy nadgarstka. Zdarzały się też poważne urazy związane między innymi z uszkodzeniem kręgosłupa.

Spokojnie było natomiast w górach. Ratownicy pomagali turystom na szlakach zaledwie kilka razy.

Uczniowie z województw mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego i dolnośląskiego kończą właśnie ferie zimowe. Dzieci z tych województw odpoczywały jako ostatnie. W poniedziałek znów usiądą do ławek. Następne wolne od szkoły w kwietniu.

d2jauo2

Podziel się opinią

Share

d2jauo2

d2jauo2
Więcej tematów