Trwa ładowanie...
d21smf4

Konferencja WOŚP. Jerzy Owsiak: sytuacja jest tragiczna

W polskiej służbie zdrowia brakuje 68 tys. lekarzy. To są nieprawdopodobne liczby. Może być sprzęt z najwyższej półki, ale za chwilę może nadejść moment, że nie będzie miał kto na nim pracować - mówił podczas konferencji WOŚP Jerzy Owsiak.
Share
Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak
Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy OwsiakŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d21smf4

Jerzy Owsiak zapowiedział, że WOŚP rozpoczęła zakupy sprzętu medycznego za pieniądze zebrane podczas 27. finału. - Wczoraj wydaliśmy 26 mln zł, kupując m.in. 39 urządzeń - aparatów rentgenowskich, aparatów endoskopowych. Zależy nam na tym, by w polskich szpitalach znalazł się sprzęt najwyższej jakości, chcemy utrzymać dotychczasowy wysoki poziom - mówił Owsiak.

Podczas konferencji zaapelował do rządzących, zwracając uwagę na trudną sytuację w polskiej służbie zdrowia. - Przed wyborami politycy obiecywali nam poprawę warunków w polskich szpitalach. Tymczasem sytuacja jest tragiczna - alarmował Owsiak, wyliczając braki kadrowe.

Szef Fundacji zwrócił się również do przeciwników WOŚP. - Jeśli nie chcecie nam pomagać, nie pomagajcie. Ale nie przeszkadzajcie nam. My wiemy, co mamy robić - mówił.

d21smf4

W ubiegłym roku fundacja zebrała rekordową sumę ponad 175 mln zł. 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych.

Zbiórka WOŚP 2019 zostanie zapamiętana nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać. Podczas Finału w Gdańsku na scenie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem. Obrażenia okazały się śmiertelne.

Owsiak przypomniał, że w akcji "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" uzbierano prawie 16 mln zł. - Takiej zbiórki nie było w historii. Sprzęt zakupiony z tych środków trafił już do dwóch szpitali i hospicjum - podkreślił szef fundacji.

d21smf4

Najbliższy 28. finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Fundacja będzie zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. - Ruszyła już karuzela finałowa, można zakładać sztaby. Wszystkie ręce na pokład. Bądźcie z nami - zaapelował Owsiak.

Zobacz: "To straszny skandal!". Leszek Miller ostro o Marianie Banasiu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21smf4

Podziel się opinią

Share
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów