Trwa ładowanie...
d4bn3xb

Konferencja przedstawicieli polskich i izraelskich wojsk lądowych

Przedstawiciele wojsk lądowych z Polski i Izraela uczestniczą w Szczecinie w dwudniowej konferencji, której celem jest m.in. zapoznanie się z ofertą przemysłu zbrojeniowego obu krajów i wymiana doświadczeń - powiedział mjr Grzegorz Parol z Dowództwa Sił Lądowych.

Share
d4bn3xb

Do Szczecina przyjechało 120 osób, z czego 40 z Izraela - poformował mjr Parol.

Pierwszy dzień obrad poświęcono wymianie doświadczeń, dotyczących m.in. udziału wojsk lądowych obu krajów w misjach pokojowych i innych operacjach wojskowych.

Na czwartek zaplanowano prezentację oferty przemysłu zbrojeniowego Polski i Izraela. Polska kupuje już w Izraelu m.in. bezzałogowe maszyny latające, a także przeciwpancerne pociski kierowane typu Spike - przypomniał Parol. Nie wykluczył, że spotkanie w Szczecinie może zaowocować nowymi kontraktami. Polska armia jest zainteresowana m.in. systemami treningowymi, trenażerami oraz symulatorami do szkoleń w naszych wojskach lądowych - dodał Parol.

Ministrowie obrony Polski i Izraela w lutym ub. r. podpisali w Jerozolimie deklarację dotyczącą rozwoju współpracy obronnej. Deklaracja mówi m.in. o utworzeniu grup roboczych w dziedzinie obronności, obrony powietrznej, a także współpracy pomiędzy pionami informatycznymi polskiego i izraelskiego wojska. Dokument zawiera również deklaracje o współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego, szkoleniach i obsłudze samolotów F-16, a także współpracy w zakresie szkoleń wojsk specjalnych.

d4bn3xb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bn3xb
d4bn3xb
Więcej tematów