Trwa ładowanie...

Konferencja Episkopatu Polski odpowiedziała na list Lubnauer. "To naprawdę nic nowego"

"Człowiek szanujący wiedzę naukową - nie tylko katolik - broni prawa człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci" - tak KEP odpowiedział szefowej Nowoczesnej na list. Katarzyna Lubnauer apelowała o "przemyślenie stanowiska" ws. aborcji.
Share
Szefowa Nowoczesnej apeluje o zmianę stanowiska polskiego Kościoła
Szefowa Nowoczesnej apeluje o zmianę stanowiska polskiego KościołaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski
d3nw97v

We wtorek przewodnicząca partii Nowoczesna skierowała list do Konferencji Episkopatu Polski. Katarzyna Lubnauer wzywała Kościół na "otworzenie się na rzeczywistość, a nie pielęgnowanie mitów i stereotypów".

"Nie godzimy się na zaostrzenie prawa aborcyjnego i będziemy się takim pomysłom zdecydowanie i konsekwentnie przeciwstawiać" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej.

Na reakcję KEP nie trzeba było długo czekać. - Życie zaczyna się od poczęcia, a serce dziecka bije od ok. 3 tyg. To nauka, nie religia. Dlatego człowiek szanujący wiedzę naukową - nie tylko katolik - broni prawa człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To naprawdę nic nowego - czytamy we wpisie na Twitterze.

23 marca na ulicach Warszawy i innych polskich miast odbywały się protesty w ramach akcji "Czarny Piątek". Manifestacja była reakcją na dalsze prace nad projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję", która zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

d3nw97v

O przyspieszenie prac legislacyjnych nad projektem "Zatrzymaj Aborcję" zaapelował Episkopat. Po głosowaniu nad projektem, jego inicjatorom oraz popierającym go politykom podziękował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

- Każde poczęte dziecko ma prawo do narodzin i życia, niezależnie od wrodzonych chorób i wad genetycznych. Rolą państwa jest zapewnienie ochrony każdemu obywatelowi, także w jego pierwszym etapie życia. Do zadań państwa należy także organizacja opieki medycznej dla kobiet w ciąży i matek oraz silnego systemu wsparcia rodziców i rodzin chorych - napisał arcybiskup Gądecki. Podziękował również autorom projektu, że "są głosem tych, którzy głosu jeszcze nie mają".
Zobacz także: Czarny Piątek pod Sejmem. Marcinek do polityków: jesteście tchórzami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nw97v

Podziel się opinią

Share
d3nw97v
d3nw97v
Więcej tematów