Trwa ładowanie...
don7nyu
don7nyu

Konferencja antyterrorystyczna w Zagrzebiu

W stolicy Chorwacji, Zagrzebiu rozpoczęła się konferencja antyterrorystyczna. Uczestniczy w niej ponad 60 przewodniczących i wiceprzewodniczących europejskich parlamentów.
Share
don7nyu

Dwudniowa konferencja "Demokracje spotykające się z problemem terroryzmu: krajowe strategie" została otwarta przez przewodniczącego chorwackiego parlamentu, Zlatko Tomciia. Konferencja pod auspicjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy odbywa się co dwa lata w Strasburgu lub w stolicy kraju któregoś z członków Rady Europy.

Tomcić powiedział, że konferencja powinna wnieść istotny wkład w międzynarodową walkę z terroryzmem, który w obecnym zglobalizowanym świecie jest bezpośrednim zagrożeniem dla podstawowych wartości demokratycznych. Przewodniczący niemieckiego Bundestagu, Wolfgang Thierse przedstawi jutro propozycję przyjęcia karty zobowiązań państw członkowskich Rady Europy. Została ona przedstawiona podczas nowojorskiej sesji Unii Międzyparlamentarnej w 2000 roku i pozytywnie oceniona przez przewodniczących parlamentów państw Unii Europejskiej.

Ta karta zobowiązań zakłada, że jej sygnatariusze zobowiążą się do respektowania i ochrony podstawowych praw człowieka oraz wartości stanowiących część powszechnego dziedzictwa ludzości.(aka)

don7nyu

Podziel się opinią

Share
don7nyu
don7nyu
Więcej tematów