Trwa ładowanie...
d1hsi8r

Komu ufają Polacy? Najnowszy sondaż

W najnowszym sondażu zaufania do osób publicznych, na czele jest prezydent Andrzej Duda. Na drugim miejscu uplasował się minister Mateusz Morawiecki. W rankingu, zrealizowanym przez IBRiS dla Onet.pl, mamy też dwoje debiutantów - posłankę Nowoczesnej Kamilę Gasiuk-Pichowicz, która przebojem wdarła się na podium oraz posła PO Borysa Budkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komu ufają Polacy? Najnowszy sondaż
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1hsi8r

Zaskoczeniem, według ośrodka IBRiS, jest mocny debiut w rankingu zaufania Kamili Gasiuk-Pihowicz. Posłanka Nowoczesnej znalazła się na trzecim miejscu. 16,1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie ufa" posłance. "Raczej ufa" jej 15,2 proc. Polaków, z kolei "jest obojętna" tylko 8,1 proc. "Zdecydowanie nie ufa" odpowiedziało aż 21,5 proc. respondentów, a "Raczej nie ufa" 8,1 proc. osób.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Paweł Kukiz, premier Beata Szydło, Władysław Kosiniak-Kamysz, Ryszard Petru, Zbigniew Ziobro, Borys Budka. Pierwszą dziesiątkę zamyka Jarosław Kaczyński.

Protesty w obronie sądów - 50 tysięcy osób w Warszawie

Gasiuk-Pihowicz była widoczna w czasie protestów przeciwko reformie sądownictwa autorstwa PiS. Posłanka Nowoczesnej uczestniczyła w manifestacjach i występowała na licznych konferencjach prasowych. Na ulicach Warszawy ludzie skandowali jej imię i krzyczeli "Kamila, dziękujemy!". Gdy wyszła do protestujących, otrzymała większą owację niż lider ugrupowania Ryszard Petru.

d1hsi8r

Politycy Nowoczesnej, widząc rosnącą popularność Gasiuk-Pihowicz, zaczęli rozważać wystawienie jej w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Sama zainteresowana na razie ucina rozmowy o wyborach prezydenckich. - Polityka jest teraz bardzo dynamiczna i nie mam na agendzie rozmów o personaliach w kontekście wyborów prezydenckich. To nie czas na rozmowę o wyborach, które będą za trzy lata. Teraz walczymy o sądy. Skupiamy się na wetach prezydenta oraz jego zapowiedzi ustaw reformujących sądownictwo - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka.

Źródło: WP, Onet, IBRiS

d1hsi8r

Podziel się opinią

Share

d1hsi8r

d1hsi8r
Więcej tematów