Trwa ładowanie...

Komu resort Witolda Waszczykowskiego dał 11 milionów złotych? Sprawa trafi do sądu

Kto i za co dostał od Ministerstwa Spraw Zagranicznych ponad 11 milionów złotych? Resort Witolda Waszczykowskiego nie chciał tego ujawnić. Dlatego organizacja pozarządowa, która prosiła o szczegółowe dane idzie do sądu.

Komu resort Witolda Waszczykowskiego dał 11 milionów złotych? Sprawa trafi do sąduŹródło: PAP, fot: EPA/PATRICK SEEGER
d2a3bqh
d2a3bqh

Politycy nie lubią ujawniać wydatków. Czasami realizowanie konstytucyjnej zasady jawności trzeba na nich wymóc w sądzie. Tak będzie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, które nie odpowiedziało na wniosek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Organizacja spytała o to, komu dokładnie i za co wypłacono nagrody na koniec 2016 roku.

Resort Witolda Waszczykowskiego przysłał tylko zbiorcze zestawienie i standardową formułkę, że nagrody są za zaangażowanie w pracy, zrealizowane projekty i kreatywność. Pracownicy MSZ dostali za to ponad 11 milionów złotych. Kto konkretnie? Nie wiadomo? Ile dokładnie? Tajemnica.

Ale aktywiści nie odpuszczają i będą dochodzić praw obywateli do informacji w sądzie. "Przecieramy oczy ze zdumienia. 11 MILIONÓW PLN W MIESIĄC - taką sumę nagród przyznano pracownikom Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 22 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Nazwisk i uzasadnień nie podano. Idziemy do sądu" - zapowiedzieli.

d2a3bqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a3bqh
Więcej tematów