PolskaKomorowski na konferencji miał ściągę z Wikipedii

Komorowski na konferencji miał ściągę z Wikipedii

Przed powołaniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Bronisław Komorowski najpierw jej definicję sprawdził sobie w Wikipedii. Wzbogacony o własne notatki wydruk przyniósł na konferencję prasową, co wychwycili fotoreporterzy.

Komorowski na konferencji miał ściągę z Wikipedii
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szymański

13.05.2010 | aktual.: 17.05.2010 11:42

Marszałek sejmu skorzystał z pomocy internetowej encyklopedii, choć definicja Rady Bezpieczeństwa Narodowego na Wikipedii jest dość skromna. Komorowski z krótką notatką opatrzoną własnymi komentarzami przyszedł na konferencję prasową, na której ogłosił powołanie Rady.

Na spotkaniu ze studentami, dwie godziny po swojej konferencji, Komorowski niepytany tłumaczył, że należy sięgać po wszelkie źródła informacji, "szczególnie te, które dają możliwość szybkiego wyszukiwania wiedzy i szybkiego podejmowania decyzji". I dodał: - Proszę państwa, kto zada pierwsze pytanie, temu sprezentuję z przyjemnością wydruk z Wikipedii.

Praca magisterska w 11 dni

Bronisław Komorowski przypomniał na spotkaniu ze studentami na Uniwersytecie Śląskim, że sam swoją pracę magisterską napisał w 11 dni, gdy okazało się, że uczelnia nie przedłuży mu czasu na złożenie gotowej pracy. Marszałek wspominał, że bardzo pomogła mu w pisaniu jego żona i teść.

- Żona przepisywała ręcznie rękopis, a teść przepisywał wszystko na maszynie - mówił z uśmiechem Bronisław Komorowski.

Jednocześnie marszałek obiecywał społeczności uniwersyteckiej kontynuację reformy szkolnictwa wyższego oraz zmianę zasad przyznawanie pomocy socjalnej dla najbiedniejszych studentów.

Bronisław Komorowski podkreślił, że chciałby wzmocnić pozycję polskich uczelni w Europie. Nawet najlepsze polskie uniwersytety w rankingach nie plasują się w czołówce. Zdaniem kandydata PO, należy przeforsować takie rozwiązania systemowe, które to zmienią.

Marszałek Komorowski podkreślił, że sposób studiowania w ostatnich latach zmienił się. Młodzi ludzie coraz częściej pracują, by zarobić na swoje utrzymanie, coraz mniej osób też zostaje "wiecznymi studentami".

Wiele osób nadal liczy na stypendia socjalne i naukowe. Obecny system umożliwia korzystanie z kilkunastu stypendiów przez osoby, które sprytnie wykorzystują luki prawne. Dlatego obecny marszałek Sejmu zapowiedział konieczność zmian zasad w systemie stypendialnym.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (475)