Trwa ładowanie...
d16s67b

Komorowski: bezpieczeństwo dotyczy każdej polskiej rodziny, każdego obywatela

Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na następną kadencję dotyczące m.in. bezpieczeństwa.
- Jest podział na Polskę racjonalną i Polskę radykalną. gdy rozum śpi budzą się upiory, także polityczne upiory, a może przede wszystkim polityczne upiory - tak prezydent skomentował obchody katastrofy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski podczas konferencji prasowej w biurze sztabu wyborczego w Warszawie
Prezydent Bronisław Komorowski podczas konferencji prasowej w biurze sztabu wyborczego w Warszawie (PAP, Fot: Marcin Obara)
d16s67b

- Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, wielkiej polityki międzynarodowej, to jest także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny w bardzo różnych wymiarach - powiedział prezydent na konferencji w Warszawie przed wyjazdem na spotkania wyborcze w woj. łódzkim. Jak mówił, o sprawie bezpieczeństwa rodzin, w Ramach "Dialogu o Polsce", będzie rozmawiał podczas spotkania z kobietami w Łodzi.

Zdaniem Komorowskiego nieracjonalne jest uprawianie kampanii wyborczej na - jak podkreślił - nieistniejących problemach, "takich jak rzekoma szybka decyzja o wejściu do strefy euro", czy obrona Lasów Państwowych przed prywatyzacją, "mimo że nikt nie planuje żadnej prywatyzacji Lasów".

- To jest nieracjonalne, to jest próba wywoływania złych emocji, a nie podejmowanie tematów ważkich i istotnych dla Polski. Tematem ważkim, który dotyczy każdej polskiej rodziny, każdego obywatela jest bezpieczeństwo. To nie tylko kwestia tego, że mówimy o bezpieczeństwie w czasach, w których widać, że świat stał się mniej bezpieczny. Ale jest to problem, który należy do zadań państwa. To jest także zadanie prezydenta - powiedział prezydent.

d16s67b

Przypomniał, że dlatego w ciągu 5 lat jego prezydentury "problemy bezpieczeństwa zajmowały tak wiele miejsca, tak wiele uwagi". Ocenił, że dało to też dobre efekty "w postaci regulacji ustawowych, postępu w zakresie budowania siły państwa polskiego, siły polskich sił zbrojnych".

Poinformował, że w najbliższą środę podsumuje swoją kadencję jako prezydenta. - Będą przedstawiane zręby planu pracy prezydenta na następną kadencję, m.in. w obszarze bezpieczeństwa - dodał.

"Polska racjonalna i Polska radykalna, złych emocji"

Komorowski ocenił ponadto obchody związane z 5. rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem. - Te ostanie dni przeżywałem i obserwowałem z niepokojem (...) Potwierdzają one to, o czym mówiłem pod wpływem obserwacji polskiej sceny politycznej i w ogóle Polski, o tym podziale na Polskę racjonalną i Polskę irracjonalną, Polskę emocji - złych emocji, Polskę radykalną - powiedział.

d16s67b

Zdaniem prezydenta ostatnie dni pokazały różnicę w sposobie obchodzenia tej rocznicy. - Ten podział na Polskę racjonalną i Polskę radykalną dał o sobie znać w sposób bardzo bolesny, m.in. poprzez potwierdzenie w moim przekonaniu zasady, że gdy rozum śpi budzą się upiory, także polityczne upiory, a może przede wszystkim polityczne upiory - powiedział.

Na konferencji w Warszawie został także zaprezentowany nowy spot wyborczy Bronisława Komorowskiego mówiący o sprawach bezpieczeństwa. - W przyszłość patrzymy z obawą, ale i z nadzieją. Dlatego od prezydenta oczekujemy odwagi, ale i odpowiedzialności. Kiedy myślimy o przyszłości chcemy Polski silnej własną siłą i siłą swoich sojuszników. Polski, która będzie bezpiecznym domem dla naszych dzieci - mówi w spocie lektor. Tłem są m.in. zdjęcia ze spotkań prezydenta z liderami innych państw, wizyt na poligonach, narady w Pałacu Prezydenckim, a także obrazki pokazujące m.in. matki i dzieci na placu zabaw, dzieci podczas zajęć w szkole, ojca kładącego dziecko do snu.

d16s67b

Podziel się opinią

Share
d16s67b
d16s67b