Trwa ładowanie...

"Kommiersant": NATO wydało w Warszawie wyrok na Rosję

• Rosyjski dziennik podkreśla, że Sojusz ostatecznie ustalił nowy kurs wobec Moskwy
• Gazeta charakteryzuje go sformułowaniem: "chcesz pokoju, gotuj się do wojny"

"Kommiersant": NATO wydało w Warszawie wyrok na RosjęŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dzyr9ka
dzyr9ka

"Kommiersant" informuje, że głównym tematem dyskusji na warszawskim szczycie była Rosja. Zaznacza przy tym, że wnioski końcowe sprowadzają się do stwierdzenia: "jednomyślna, wiarygodna obrona i konstruktywny dialog".

Gazeta podkreśla, że w trakcie warszawskiego szczytu rozmawiano o bezpieczeństwie Gruzji i Ukrainy, jak zaznacza, w kontekście zagrożeń płynących ze strony Rosji.

Według "Kommiersanta", w Warszawie wskazano dwie pozycje w kontaktach z Rosją. "Umiarkowaną i wstrzemięźliwą wyraziła Madeleine Albright, a drugą polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. On faktycznie oświadczył, że Rosja nie jest konstruktywnym graczem i nie należy od niej oczekiwać niczego dobrego” - pisze gazeta.

Dziennik cytuje szefa polskiego Ministerstwa Obrony Antoniego Macierewicza, który mówił, że NATO powinno działać, jak "28 muszkieterów, w myśl zasady jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

dzyr9ka

Rosyjski ekspert Dmitrij Trenin, który był obecny na warszawskim szczycie, wyjaśnił w rozmowie z dziennikiem, że stan stosunków Moskwy z NATO tylko pozornie przypomina okres "zimnej wojny". "Po pierwsze, obecnie Zachód przewyższa Rosję pod każdym względem, oprócz arsenału jądrowego. Pod drugie, w czasach zimnej wojny Zachód szanował ZSRR, a teraz nie ma ani zaufania, ani szacunku"- cytuje eksperta "Kommiersant".

Na koniec gazeta daje do zrozumienia, że choć dialog Moskwy z Brukselą może być bardzo trudny, to należy wciąż próbować go prowadzić.

dzyr9ka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzyr9ka
Więcej tematów