Trwa ładowanie...

Komisja Wenecka przyleci do Polski. Podano datę wizyty

Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 9 i 10 stycznia - przekazano na stronie internetowej organu doradczego Rady Europy. Wizyta nastąpi w związku z prośbą o wydanie opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych.
Share
Posiedzenie Komisji Weneckiej (zdj. arch.)
Posiedzenie Komisji Weneckiej (zdj. arch.)Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d7rndba

Na stronie Komisji Weneckiej przeczytać można, że "w rzadkich sytuacjach, w przypadku pilnych próśb, pilne opinie są przyjmowane poza czterema sesjami plenarnymi" w roku. Później takie pilne opinie są oficjalnie popierane na najbliższej sesji plenarnej Komisji Weneckiej - ta zaplanowana jest na 20-21 marca.

O opinię do Komisji Weneckiej, po uprzedniej wiceszefowej Komisji Europejskiej Viery Jourovej, wystąpił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Przypomnijmy, że ustawa dyscyplinująca sędziów została uchwalona przez Sejm 20 grudnia. Tuż przed rozpoczęciem 2. posiedzenia Sejmu Komisja Europejska prosiła o wstrzymanie się z procedowaniem prac, jednak parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zignorowali tę prośbę. Tłumaczono to jako "suwerenną decyzję krajowego parlamentu".

d7rndba

Następnie projekt nowelizacji trafił do Senatu. Senacka komisja zamierza zająć się dokumentem 8 stycznia. Marszałek Senatu zapewniał, że w trakcie prac zostanie wykorzystany "cały pakiet" konsultacyjny, tak żeby utrzymać trójpodział władzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wnp.pl

d7rndba

Zobacz też: Tusk bezlitośnie o Kaczyńskim: jest autorem największego kłamstwa, które podzieliło wspólnotę

d7rndba

Podziel się opinią

Share
d7rndba
d7rndba
Więcej tematów