ycipk-25ju36

Komisja smoleńska o remoncie tupolewa: kierowały nim rosyjskie służby

Podkomisja smoleńska opublikowała komunikat, dotyczący remontu Tu-154M. Jak podaje komisja Macierewicza, remont prezydenckiego samolotu wykonała firma na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Wrócono również do kwestii wybuchu, który miał być przyczyną katastrofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podkomisja smoleńska uważa sprawę remontu za skandaliczną
Podkomisja smoleńska uważa sprawę remontu za skandaliczną (PAP)
ycipk-25ju36

Komisja przypomina pismo z 9 września 2009 roku, w którym sekretarz stanu w MON informuje szefa tego resortu, że "remont samolotów Tu-154M jest również nadzorowany przez II Departament Federalnej Służb ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej z Zagranicą Federacji Rosyjskiej, który wyraził zgodę na dokonanie samolotów w OAO Aviacor Samara". Jak podaje "Gazeta Polska", FSWTW kierują funkcjonariusze rosyjskich służb specjalnych.

Zobacz także: Morawiecki o rolnictwie: to największa polska fabryka

ycipk-25ju36

Komunikat zawiera również informacje na temat stanu prac i wiedzy podkomisji. Wraca sprawa wybuchu, który miał spowodować katastrofę prezydenckiego tupolewa. Autorzy komunikatu podkreślają, że "obecność materiałów wybuchowych na wraku samolotu wykryto przy użyciu różnych metod zarówno w ośrodkach krajowych, jak i zagranicznych".

Eksperci podkomisji przypominają, że w materiałach ze śledztwa znajdują się dwa protokołu z odnalezienia przez Rosjan czarnych skrzynek. Zwracają uwagę, że różnią się one czasem odnalezienia i opisem rejestratorów.

Źródło: "Gazeta Polska"

ycipk-25ju36

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25ju36

ycipk-25ju36
ycipk-25ju36