"Komisja Koordynacyjna 'Solidarność' - fenomen światowej klasy"
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ocenia, że Tymczasowa Komisja Koordynacyjna "Solidarność" była na początku lat 80. fenomenem w Polsce i w Europie. Gość porannych "Sygnałów Dnia" podkreślił, że Komisja organizowała działania kilkuset tysięcy osób.
W latach 80. Komisja wyraziła gotowość podjęcia negocjacji z władzą po zwolnieniu wszystkich internowanych, oraz po ogłoszeniu amnestii dla aresztowanych i skazanych. Zapowiedziała też, że na delegalizację Związek odpowie strajkiem generalnym.
O godzinie 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona 25. rocznicy utworzenia Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej "Solidarność". Konferencję otworzy marszałek Senatu Bogdan Borusewicz a patronat nad imprezą objął prezydent Lech Kaczyński.
Marszałek Borusewicz podkreślił w Polskim Radiu, że dzisiejsza uroczystość będzie miała charakter spotkania przyjacielskiego, na które zostali zaproszeni wszyscy byli działacze. Jak powiedział, chodzi przede wszystkim o przypomnienie, że przed ćwierćwieczem istniało coś takiego, jak TKK.
Marszałek Senatu podkreślił, że rola Komisji w walce o wolność jest nie do przecenienia. Wolności i demokracji nie otrzymaliśmy w darze - była to długa walka - dodał gość "Sygnałów Dnia.".
Tymczasowa Komisja Koordynacyjna powstała 22 kwietnia 1982 roku. W jej składzie byli Zbigniew Bujak, Bogdan Lis, Władysław Frasyniuk i Władysław Hardek.