Trwa ładowanie...
unia

Komisja Europejska może oprotestować budowę obwodnicy

Wiceprzewodniczący komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski uważa, że Bruksela może bardzo utrudnić budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Europoseł wyjaśnił w "Sygnałach Dnia", że Komisja Europejska może oprotestować budowę w Trybunale Europejskim.

Share
Komisja Europejska może oprotestować budowę obwodnicy
Źródło: PAP
d4mwgbq

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/batalia-o-doline-rospudy-6038700024857729g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/batalia-o-doline-rospudy-6038700024857729g )
Batalia o Dolinę Rospudy

Janusz Lewandowski podkreślił, że dolina Rospudy to unikatowy w skali Europy rezerwat przyrody. A w Brukseli bardzo silne jest lobby proekologiczne. Kontrowersyjna droga ma być finansowana w pewnym stopniu ze środków unijnych. Więc - zdaniem posła Lewandowskiego - i w tej sprawie Polska może mieć kłopoty z Brukselą.

d4mwgbq

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia, polityk Platformy Obywatelskiej, oświadczył, że jego partia nie jest przeciwna konstytucji europejskiej. Ale w przeciwieństwie do obecnego projektu, musi ona gwarantować Polsce odpowiednią siłę głosów na unijnych forach. Janusz Lewandowski uważa za możliwy consensus opozycji z polskim rządem w sprawie nowego kształtu konstytucji Unii. Gość "Sygnałów Dnia" - podobnie jak prezydent Lech Kaczyński - skłania się ku Europie narodów, a nie ścisłej federacji unijnej.

d4mwgbq

Podziel się opinią

Share
d4mwgbq
d4mwgbq
Więcej tematów