Trwa ładowanie...

Kombatanci domagają się degradacji gen. Jaruzelskiego

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych apeluje o degradację generała Wojciecha Jaruzelskiego - pisze "Nasz Dziennik". Kombatanci wyrażają zniecierpliwienie przeciągającymi się procesami, które do tej pory nie doprowadziły do wydania wyroku na autora stanu wojennego.

Kombatanci domagają się degradacji gen. JaruzelskiegoŹródło: AFP
d4hjivd

Członkowie komitetu skierują w tym tygodniu pismo w tej sprawie do prezydenta, marszałków sejmu i senatu oraz do klubów parlamentarnych PiS oraz PO. Domagają się, aby doprowadzić w oparciu o obowiązujące prawo albo w trybie nadzwyczajnym do ukarania Jaruzelskiego.

Inicjatorom zależy na zdegradowaniu generała. - Uważamy, że byłaby to najsłuszniejsza kara. Natomiast to, w jakim zakresie zostanie uwzględniony nasz wniosek - czy do stopnia szeregowca lub plutonowego - zostawiamy już do decyzji władz - oznajmił przewodniczący POKiN Edward Jankowski.

Wojciech Jaruzelski jest jednym z dziewięciu oskarżonych - inicjatorów, realizatorów i wykonawców wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku. Akt oskarżenia w tej sprawie pion śledczy IPN w Katowicach skierował we wrześniu ubiegłego roku do stołecznego sądu.

Generał jest również oskarżony w procesie o "sprawstwo kierownicze" masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970 roku.

d4hjivd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hjivd
Więcej tematów