Trwa ładowanie...
d3u6lok
28-04-2004 17:30

Komandor Marynarki Wojennej aresztowany

Zatrzymany w niedzielę w związku ze
śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy przetargach komandor
Tadeusz K. został aresztowany na trzy miesiące - dowiedziała się
nieoficjalnie PAP ze źródeł związanych z Marynarką Wojenną. Wieczorem informację tę potwierdziło centrum informacyjne
Ministerstwa Obrony Narodowej.

d3u6lok
d3u6lok

"Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie na złożony we wtorek wniosek Wojskowej Prokuratury Okręgowej zastosował wobec komandora Tadeusza K. środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu" - czytamy w komunikacie.

"Śledztwo w sprawie oficera służb logistycznych z Dowództwa Marynarki Wojennej, któremu zarzuca się popełnienie kilku przestępstw w latach 1996-2002, prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie" - podało centrum informacyjne.

W niedzielę Żandarmeria Wojskowa zatrzymała oficera służb logistycznych Dowództwa Marynarki Wojennej, gdy minister obrony polecił podjęcie działań po uzyskaniu od Wojskowych Służb Informacyjnych sygnałów o nieprawidłowym przebiegu przetargu. Komandor miał w porozumieniu z osobami cywilnymi spoza wojska czerpać korzyści materialne w zamian za korzystne przeprowadzenie przetargów dla wskazanych firm.

W lutym minister obrony zawiesił w pełnieniu obowiązków dyrektora Wojskowych Zakładów Elektronicznych w Zielonce koło Warszawy w związku ze śledztwem w sprawie domniemanych nieprawidłowości przy zakupie uzbrojenia do samolotów. Prokuratura bada, czy nie doszło do nieprawidłowości w Agencji Mienia Wojskowego, w związku z dostawą mundurów za 5,5 mln zł.

d3u6lok

Również z powodu "ustawiania" przetargów w lutym dowódca jednej z warszawskich jednostek wojskowych i sześć innych osób zostało oskarżonych przez stołeczną Wojskową Prokuraturę Garnizonową o przyjmowanie łapówek i zmowę przetargową.

Śledztwo, w którego wyniku zatrzymano w ubiegłym roku kilka osób, dotyczyło formułowania wymogów przetargu tak, by wygrała określona firma. Jak zaznaczał minister, same przetargi, m.in. na agregaty prądotwórcze dla kontyngentu w Iraku, były uzasadnione, zakupiony sprzęt spełnia wymagania, a nadużycia dotyczyły niewielkich kwot.

d3u6lok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u6lok
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj