Trwa ładowanie...

Kolorowe krowy paradują w Warszawie

Wystawa CowParade Warsaw została oficjalnie otwarta. Kolorowe Krowy stanęły na ulicach Warszawy. Pomalowane przez słynnych artystów, ozdabiają najważniejsze kulturowe i towarzyskie punkty miasta.

Share
Kolorowe krowy paradują w Warszawie
Źródło: WP.PL
d38t9t9

210 litrów farby, 240 pędzli, trzy opakowania piłkarzyków, ponad 360 projektów i blisko 400 godzin pracy artystów – to CowParade Warsaw w liczbach. Przy projekcie CowParade po raz pierwszy spotkali się zarówno uznani polscy artyści, młodzi twórcy oraz dzieci.

(fot. WP) Wakacyjna krowa
Źródło: (fot. WP) Wakacyjna krowa

Cała akcja potrwa 3 miesiące, potem krowy zostaną sprzedane na specjalnej aukcji. Dochód zostanie przeznaczony na wspieranie potrzebujących dzieci i młodzieży.

d38t9t9

CowParade odbyła się po raz pierwszy w 1998 roku w Zurychu, a w latach kolejnych można było podziwiać kolorowe krowy m.in. w Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Manchester, Pradze czy Johannesburgu. W 2005 roku, obok Warszawy, CowParade organizują takie metropolie jak Barcelona, Bukareszt, Monako, Moskwa i Sao Paulo.

(fot. WP) Krowa z herbem stolicy
Źródło: (fot. WP) Krowa z herbem stolicy

W stolicy Polski na ulice miasta wyjdzie ponad 60 kolorowych krów, które ozdobią najważniejsze kulturowo i towarzysko punkty stolicy. Wydarzenie będzie wizytówką miasta przez kolejnych 90 dni, zachęcając mieszkańców i turystów do dobrej zabawy, edukacji i dialogu z wyobraźnią.

d38t9t9

Podziel się opinią

Share
d38t9t9
d38t9t9
Więcej tematów