Trwa ładowanie...

Kolonia: akcja antyterrorystów w wieżowcu. Tunezyjczyk przechowywał w domu toksyczne substancje

We wtorek wieczorem oddział antyterrorystyczny SEK niemieckiej policji wkroczył do jednego z mieszkań w Kolonii. Zatrzymano 29-letniego Tunezyjczyka, podejrzanego o przechowywanie w domu toksycznych substancji. Policja nie wyklucza, że sprawa ma związek z terroryzmem.
Share
Policjanci w specjalnych kombinezonach przez kilka godzin przeszukiwali mieszkanie Tunezyjczyka
Policjanci w specjalnych kombinezonach przez kilka godzin przeszukiwali mieszkanie TunezyjczykaŹródło: East News, Fot: AP/EAST NEWS
d4du6i2

Do aresztu - jak informuje bild.de - trafiła także 29-letnia żona Tunezyjczyka. To Niemka, która przeszła na islam. Para ma juz czwórkę dzieci - po akcji policji trafiły one do ośrodka opiekuńczego.

Nie wiadomo, jakie toksyczne substancje przechowywał w swoim domu mężczyzna. Policjanci i strażacy w specjalnych kombinezonach i maskach nadal przeszukują mieszkanie mężczyzny. Przeszukano także sąsiedni lokal. Podejrzewano, że także w nim mogą znajdować się jakieś niebezpieczne substancje. Nic tam jednak nie znaleziono.

- Nie można wykluczyć, że sprawa ta ma związek z przygotowywanym atakiem terrorystycznym - powiedział bild.de rzecznik policji. - Dochodzenie w tej sprawie przejął prokurator federalny - dodał.

Tunezyjczyk, jak informuje bild.de, od dwóch lat mieszkał w jednym z wieżowców w dzielnicy Chorweiler w Kolonii. W prowadził sie tam po tym, jak jego poprzedni dom został zalany.

d4du6i2

Podziel się opinią

Share
d4du6i2
d4du6i2
Więcej tematów