WP
Kolizja na Morzu Egejskim. Odnaleziono ciała siedmiu osób
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolizja na Morzu Egejskim. Odnaleziono ciała siedmiu osób

Grecka straż graniczna odnalazła ciała siedmiu uchodźców, którzy zginęli w wyniku zderzenia barki z statkiem żeglugi dalekomorskiej na Morzu Egejskim. Akcja poszukiwawcza trwa. Wśród ofiar zderzenia jest czwórka dzieci, w tym niemowlę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Akcja poszukiwawcza morskiej straży granicznej pozwoliła jak dotąd odnaleźć ciała siedmiu osób: dwóch kobiet, mężczyzny oraz czworga dzieci, w tym - niemowlęcia. Nadal nie udało się odnaleźć kobiety, która według zeznań świadków, mogła utonąć. Akcja będzie prowadzona do późnych godzin wieczornych.

Zaginionych poszukują dwie greckie łodzie patrolowe, jeden okręt portugalski oraz śmigłowiec należący do unijnej agencji ds. granic Frontex.

WP

Z barką, na której znajdowali się uchodźcy, zderzył się grecki statek długości 30 m, a nie okręt patrolowy policji, jak informowano wcześniej.

Do kolizji doszło w pobliżu wyspy Lesbos na Morzu Egejskim. 31 osób udało się uratować. Według wstępnych informacji osoby sterujące barką usiłowały uciec przed okrętem patrolowym.

Obecny na miejscu zdarzenia fotoreporter AFP, który obserwował zajście z odległości ok. 2 km, poinformował, że po zderzeniu ze statkiem barka poszła na dno w ciągu 2-3 minut.

Uchodźcy przybywają do Europy, uciekając przed wojną i biedą we własnych krajach. Wielu z nich decyduje się na podróż z Turcji do Grecji przez morze i ginie podczas krótkiej przeprawy na greckie wyspy, ponieważ nienadające się do żeglugi i przeładowane łodzie często toną.

WP

<div class="modliszka-config" data-autoplay="1" data-mid="1800259" data-title=""Pamiątki" po imigrantach">

Polub WP Wiadomości
WP
WP