Trwa ładowanie...
d4eimtt

Kolejny remont w Krakowie. Zmiany w komunikacji miejskiej

Remonty dróg i torowisk w Krakowie wydają się nie mieć końca - tym razem zmiany czekają przy pl. Bohaterów Getta oraz przy Placu Centralnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny remont w Krakowie. Zmiany w komunikacji miejskiej
(zikit.krakow.pl)
d4eimtt

Właśnie ruszył remont torowiska przy ul. Na Zjeździe. O utrudnieniach dla pasażerów tramwajów już pisaliśmy, jednakże na kierowców samochodów też czekają tu nieprzyjemne niespodzianki.

Zamknięty dla ruchu samochodowego będzie most Powstańców Śląskich oraz ul. Na Zjeździe na odcinku od mostu do wlotu pl. Bohaterów Getta (na kierunku do ul. Limanowskiego).

Na ul. Na Zjeździe na odcinku od wyjazdu z placu Bohaterów Getta do ul. Limanowskiego pozostawiony będzie prawy pas ruchu, którym można dojechać tylko do ul. Solnej lub ul. Zabłocie. Ponadto wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Starowiślna - Podgórska - most Powstańców Śląskich oraz na skrzyżowaniu ulic: Na Zjeździe - Limanowskiego.

d4eimtt

W sobotę, 16 sierpnia, rozpoczną się natomiast awaryjne prace na łuku torowym z Placu Centralnego od al. Andersa w al. Solidarności. Remont ma trwać cały weekend i spowoduje zmiany w poruszaniu się komunikacją miejską.

Poniżej zamieszkamy, trasy i numery linii, którego na czas przebudowy ulegną zmianie:

- linia 0 w obu kierunkach kursować będzie przez al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego
- linie 4 i 22 - kursować będą od Bronowic Małych i Borku Fałęckiego do Placu Centralnego jak obecnie, dalej przez al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Kopiec Wandy, Ujastek Mogilski, Kombinat i dalej bez zmian
- linia 21 - kursować będzie od os. Piastów do Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie ulicą Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek do Kombinatu i dalej bez zmian do Pleszowa.

Autobusy linii 724 i 744 pojadą wydłużoną trasą: al. Przyjaźni, al. Róż, ul. Rydza - Śmigłego, Struga do przystanku Struga, wracać będą al. Solidarności i al. Przyjaźni. Linie nie będą obsługiwać przystanku Aleja Przyjaźni, zatrzymywać się będą natomiast na przystankach Al. Róż.

Bilety wykupione na linie, których trasa została zmieniona zachowują ważność na trasach stałych oraz zmienionych.

d4eimtt

Podziel się opinią

Share
d4eimtt
d4eimtt