Trwa ładowanie...
ycipk-2sruho

Kolejny krok do zniesienia obowiązku wizowego. Polska i USA podpisały porozumienie

Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji - poinformowała na Twitterze ambasada RP w Waszyngtonie. "Jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego" - dodała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska i USA podpisały porozumienie
Polska i USA podpisały porozumienie (Twitter, Fot: Embassy of Poland US)
ycipk-2sruho

O podpisaniu porozumienia poinformowała Ambasada RP w Waszyngtonie. To umowa między polskim MSWiA a amerykańskim ministerstwem bezpieczeństwa narodowego. Podpisywał ją ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego Chad F. Wolf.

"Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

ycipk-2sruho

Program bezwizowy, czyli Visa Waiver Program, wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób. Programem objętych jest 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej. Polska nie jest nim objęta ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono wizy amerykańskiej.

CZYTAJ TEŻ: Wizy do USA. "Jesteśmy już naprawdę blisko celu"

Źródło: polsatnews.pl

ycipk-2sruho

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2sruho

ycipk-2sruho
ycipk-2sruho
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów