Trwa ładowanie...
d1zi340

Kolejne zatrzymania ws. oszustw metodą "na wnuczka"

Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo oraz usiłowanie dokonania wyłudzenia metodą na "funkcjonariusza CBŚ". Policjanci odzyskali także skradzione wcześniej kilkanaście tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne zatrzymania ws. oszustw metodą "na wnuczka"
(WawaLove.pl)
d1zi340

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcy próbowali wyłudzić od mieszkanki Pragi Południe kilkadziesiąt tysięcy złotych, podając się najpierw za jej krewnych, a potem funkcjonariuszy CBŚ. Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji, poszła do banku po gotówkę. Tam funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Sebastiana M. Mężczyzna wpadł w momencie, gdy oczekiwał na przekazanie mu przez pokrzywdzoną pieniędzy.

Ponadto, w wyniku dalszych czynności operacyjnych, policjanci zatrzymali 26-letniego Roberta B., podejrzanego o udział w oszustwie metodą na "funkcjonariusza CBŚ". Z ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia, odebrał od innej pokrzywdzonej kilkanaście tysięcy złotych. W ręce kryminalnych wpadł także 36-letni Grzegorz K., podejrzany o skierowanie dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn, po odbiory wyłudzonych pieniędzy. W wyniku dokonanych przeszukań policjanci odzyskali utracone pieniądze oraz zabezpieczyli replikę odznaki policyjnej.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe III Wydział Karny na wniosek policjantów, poparty przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga południe zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Sebastiana M., Roberta B. oraz Grzegorza K. podejrzanych o dokonanie oszustwa oraz usiłowanie dokonania oszustwa metodą "na wnuczka" oraz "funkcjonariusza CBŚ".

d1zi340

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta - funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę.

Telefonować można pod nr 22 60-33-222. Zobaczcie wideo z akcji policji!

d1zi340

Podziel się opinią

Share
d1zi340
d1zi340
Więcej tematów