Trwa ładowanie...
d2m4x04
IAR

Kolejne wojska rosyjskie gotowe do przerzucenia na Krym

Mimo prób tworzenia sił zbrojnych Krymu, podlegających nieuznawanemu przez Kijów nowemu rządowi Autonomii, na półwysep zmierzają kolejne pododdziały rosyjskiej armii. W porcie Noworosyjsk w Kraju Krasnodarskim na terytorium Federacji Rosyjskiej trwa koncentracja wojsk przygotowanych do przerzucenia na Krym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne wojska rosyjskie gotowe do przerzucenia na Krym
(AFP)
d2m4x04

Są to jednostki operujące dotychczas na południowym Kaukazie. W ich skład wchodzi piechota zmotoryzowana oraz około stu pojazdów opancerzonych. Według dostępnych na Krymie danych, do przerzucenia gotowe są także polowe wyrzutnie rakietowe "Grad". W tej chwili na terenie Krymu przebywają już jednostki działające wcześniej na Kaukazie. Są wśród nich pododdziały składające się z Czeczenów oraz Dagestańczyków współpracujących z Rosją.

Oddziały te zostały przerzucone do północnych regionów Krymu, graniczących z innymi obwodami Ukrainy. Tam właśnie rosyjscy wojskowi budują umocnienia, które mają odciąć Krym od reszty Ukrainy. Siły rosyjskie starają się również przejąć kontrolę nad Kanałem Krymskim, który łączy zbiornik wodny w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim z Krymem. Woda ze zbiornika kachowskiego to najważniejsze źródło wody na Krymie, a energia elektryczna wytwarzana w elektrowni zbudowanej przy zbiorniku to podstawowe źródło prądu dla Krymu.

d2m4x04

Podziel się opinią

Share
d2m4x04
d2m4x04
Więcej tematów