Trwa ładowanie...

Kolejne wojska rosyjskie gotowe do przerzucenia na Krym

Mimo prób tworzenia sił zbrojnych Krymu, podlegających nieuznawanemu przez Kijów nowemu rządowi Autonomii, na półwysep zmierzają kolejne pododdziały rosyjskiej armii. W porcie Noworosyjsk w Kraju Krasnodarskim na terytorium Federacji Rosyjskiej trwa koncentracja wojsk przygotowanych do przerzucenia na Krym.

Share
Kolejne wojska rosyjskie gotowe do przerzucenia na Krym
Źródło: AFP
d373fhz

Są to jednostki operujące dotychczas na południowym Kaukazie. W ich skład wchodzi piechota zmotoryzowana oraz około stu pojazdów opancerzonych. Według dostępnych na Krymie danych, do przerzucenia gotowe są także polowe wyrzutnie rakietowe "Grad". W tej chwili na terenie Krymu przebywają już jednostki działające wcześniej na Kaukazie. Są wśród nich pododdziały składające się z Czeczenów oraz Dagestańczyków współpracujących z Rosją.

Oddziały te zostały przerzucone do północnych regionów Krymu, graniczących z innymi obwodami Ukrainy. Tam właśnie rosyjscy wojskowi budują umocnienia, które mają odciąć Krym od reszty Ukrainy. Siły rosyjskie starają się również przejąć kontrolę nad Kanałem Krymskim, który łączy zbiornik wodny w Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim z Krymem. Woda ze zbiornika kachowskiego to najważniejsze źródło wody na Krymie, a energia elektryczna wytwarzana w elektrowni zbudowanej przy zbiorniku to podstawowe źródło prądu dla Krymu.

d373fhz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373fhz
d373fhz
Więcej tematów