Trwa ładowanie...
IAR

Kolejne szczątki ludzkie znalezione na miejscu katastrofy

Na Ukrainie, w miejscu, gdzie w lipcu spadł zestrzelony samolot malezyjskich linii lotniczych, znaleziono szczątki ludzkie. W tym tygodniu na miejsce katastrofy przybyli holenderscy i malezyjscy eksperci.
Share
Szczątki malezyjskiego samolotu, który rozbił się na Ukrainie
Szczątki malezyjskiego samolotu, który rozbił się na UkrainieŹródło: AFP, Fot: Dominique Faget
d157unq

Zadaniem specjalistów jest ponowne dokładne zbadanie miejsca katastrofy po zimie i w spokojnych warunkach. W okolicy nie toczą się już działania zbrojne.

Ekspertom udało się znaleźć kolejne szczątki ludzkie. Miejscowi mieszkańcy przynieśli im również osobiste rzeczy ofiar między innymi biżuterię.

Misja będzie pracować we wschodniej części Ukrainy przez kilka tygodni.

d157unq

17 lipca nad terytorium Zagłębia Donieckiego kontrolowanym przez separatystów zestrzelono samolot malezyjskich linii lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zginęło 298 osób, głównie obywateli Holandii. Ukraińskie władze oraz Zachód oskarżyły o zestrzelenie wspieranych przez Moskwę bojówkarzy. Mieli oni do tego wykorzystać zestaw rakietowy Buk przekazany im przez Rosjan.

Początkowo bojówkarze nie wpuszczali na miejsce katastrofy międzynarodowych ekspertów, kradli rzeczy ofiar, uniemożliwiali wywiezienie ciał. Rosja całkowicie odrzuca jakikolwiek związek z tą katastrofą twierdząc, nie przedstawiając żadnych dowodów, że samolot został zestrzelony przez ukraiński myśliwiec.

d157unq

Podziel się opinią

Share
d157unq
d157unq
Więcej tematów